Šī gada pavasarī britu tabloīds "The Sun" patvēruma meklētājus publikācijā nodēvēja par tarakāniem (cockroaches), tādējādi izsaucot plašu nosodījumu, kā arī rosinot jaunu diskusiju par bēgļu jautājumu un mediju atbildību. Kā norādījusi Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO), problēma nav tikai faktā, ka cilvēks nodēvēts par tarakānu, bet uzsver arī nepieciešamību izvērtēt ziņu patiesumu un faktus.
ANO cilvēktiesību augstais komisārs Zeids Raads al Huseins, salīdzinot šo britu mediju darbu ar nacistu propagandu, lūdza nepieļaut rasisma un ksenofobijas slēpšanos aiz "vārda brīvības" lozungiem. Līdzīgus pārmetumus saņēmuši arī Krievijas mediji, kuru darbs saistībā ar Ukrainas karu nereti vērtējams uz propagandas robežas.
Portāls "Delfi" piedāvā aplūkot dažus no stāstiem, kas, neskatoties uz safabricēto saturu, tomēr nokļuvuši Latvijas un Eiropas publiskās telpas apritē, no kuriem dažiem pirmavots meklējams Krievijas propagandas medijos un sociālajos tīklos, tostarp apgalvojumi, ka migranti Eiropā ievazāšot līdz šim neredzētas slimības, ka Rietumvalstīs sievietes vairs nevarot vilkt atkailinošu apģērbu un ka Eiropas lielpilsētas kļuvušas netīras un piedrazotas. Savukārt Kremļa interešu rupors "Sputnik" pēdējās nedēļās publicējis ziņas, ka Latvija tikšot "izmesta" no Eiropas Savienības, ja neuzņems bēgļus, ka Krievija ir vienīgā, kas var Sīrijā apturēt ASV plānus, un citas "atmaskojošas" vēstis.