Grausta demontāžas darbi tika sākti šovasar, 6.augustā. Departamenta darbinieki 7.septembrī vizuāli apsekoja teritoriju un pārliecinājās, ka grausts dabā vairs neeksistē.
Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē noskaidroja, ka grausta demontāžas laikā neapmierinātību par tam apkārt esošā žoga bojājumiem departamentam izteikusi VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ). Departaments 11.augustā no VNĪ saņēmis vēstuli, kurā norādīts uz sabiedrībai piederoša žoga bojājumiem. Tas bija apjozts ap nu jau nojaukto graustu, kurš atradās uz Finanšu ministrijai piederoša zemesgabala, lai nodrošinātu nepiekļūšanu teritorijai.
VNĪ pārstāvji departamentam lūguši skaidrojumu par tīšu īpašuma bojāšanu, darbus iepriekš nesaskaņojot.
Departaments gan vēstuli uztvēris ar samulsumu, norādot, ka žogs bijis apšaubāmā stāvoklī un nepildīja savu funkciju. Turklāt departaments neesot zinājis, ka tas ir VNĪ īpašums.
Tikmēr komisijas sēdē klātesošais VNĪ pārstāvis skaidroja, ka vēstule departamentam izsūtīta pēc tam, kad policija VNĪ informējusi, ka uz viņu zemesgabala aiz žoga izgāzti atkritumi un gumijas riepas. Viņš atzina, ka žogs nav ideālā stāvoklī, tomēr esot pildījis savu funkciju - nodrošināt nepiekļūšanu teritorijai, līdz departaments to bez iepriekšējas saskaņošanas sabojājis, veicot grausta demontāžu.
Savukārt komisijas vadītājs Oļegs Burovs (GKR) VNĪ pārstāvi aicināja nemelot, norādot, ka žogs nav veicis savu funkciju un cilvēki pagalmam brīvi piekļuvuši. Par to liecinot arvien jauni grafiti uz ēkām teritorijā.
Strīdus žogs ir demontēts līdz ar graustu.
Ēkas demontāžas pasūtītājs ir Īpašuma departaments, izpildītāja bija SIA "E-būvvaldība". Nojaukšanas kopējās izmaksas ir 38 150 eiro, kas tiks piedzītas no grausta kopīpašniekiem - VAS "Privatizācijas aģentūra", vienas fiziskas un vienas juridiskas personas.