Gājiena dalībnieki rokās turēja plakātus, kurus rotāja dažādi teksti, piemēram, "Mainām sevi un politiku, nevis klimatu", "Vai tu domā zaļi?", "Es esmu atbildīgs, bet tu?" un "Klimats ir mūsu prioritāte". Tāpat ikviens gājiena dalībnieks rokās nesa nelielu akmeni, kas gājiena noslēgumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pagalmā pārtapa nelielā vides instalācijā.
Uz akmeņiem gājiena dalībnieki bija uzrakstījuši vai nu savu vārdu, vai pārstāvēto skolu, vai arī novēlējumu.
Pie jauniešiem iznāca arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), kurš jauniešiem pauda gan pateicības vārdus, gan dāvāja ozola kociņu.
Gājiens, kuru organizēja nodibinājums "Vides izglītības fonds" (VIF), notika, lai atgādinātu sabiedrībai par Latvijas līdzdalību klimata pārmaiņu mazināšanā saistībā ar ANO klimata pārmaiņu konferenci.
Gājiens sākās pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas un turpinājās pa Uzvaras bulvāri-Akmens tiltu-11. novembra krastmalu-Kaļķu ielu-Rātslaukumu-Kungu ielu-Mārstaļu ielu līdz noslēdzās VARAM pagalmā.
VIF ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamataktivitātes ir saistītas ar pasaules galvenās vides izglītības organizācijas "Foundation for Environmental Education" (FEE) programmu īstenošanu Latvijā.
Latvijā fonds kopš 1998. gada ir spējis nodrošināt visu "FEE International" programmu - projektu "Ekoskolas", "Jaunie vides reportieri", "Zilais karogs", "Zaļā atslēga" un "Izzini mežu" - darbību un attīstīšanu. Katra no tām savā jomā ierindojas starp redzamākajām sabiedriskajām iniciatīvām Latvijā.