Latvijā cilvēki vecumā virs 65 gadiem ir mazāk pakļauti nabadzības riskam nekā teju visas citas vecuma grupas, Pasaules Bankas eksperti secinājuši pētījumā "Aktīvās novecošanās izaicinājumi ilgākam darba mūžam Latvijā".
Mazāk nabadzības riskam par cilvēkiem vecumā virs 65 gadiem pakļauti vien cilvēki vecumā no 25 līdz 29 gadiem. Nabadzības riskam pakļauto cilvēku skaits vecumā virs 65 gadiem svārstās no aptuveni 11% līdz 14%. Pasaules Bankas eksperti norāda, ka tas saistāms ar to, ka individuāli senioru pensijas ir lielākas nekā cilvēku ap 50 gadiem darba samaksa, ņemot vērā, ka vecākiem darbiniekiem algas mēdz būs zemākas.
Kā norāda labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), vairāk nabadzības riskam pakļauti ir vecie cilvēki, kuri ir vientuļi. Tomēr tie, kuru darba mūžs ir bijis gana ilgs un kuri saņem pensiju, kas ir lielāka par minimālo, nabadzības riskam ir pakļauti daudz mazāk.
Savukārt starp pieaugušajiem visvairāk nabadzības riskam ir pakļauti cilvēki ap 50 gadiem - nedaudz vairāk nekā 20%. Pasaules Banka secinājusi, ka cilvēki ap 50 gadu vecumu visvairāk paļaujas uz ienākumiem no darba. Darba zaudēšana, zema alga un neregulārs darbs var novest šīs grupas cilvēkus nabadzībā.
Pasaules Bankas pētījumā gan prognozēts, ka divu līdz trīs dekāžu laikā veco cilvēku īpatsvars ar ienākumiem zem nabadzības līmeņa pieaugs, ņemot vērā, ka iespējas sevi uzturēt ar pensiju kritīsies.
Tāpat pētījumā secināts, ka visvairāk nabadzībai ir pakļauti jaunieši - vecumā no 15 līdz 19 gadiem. Šīs grupas iespēja nonākt zem nabadzības sliekšņa svārstās ap 25%.
Labklājības ministrija (LM), balstoties uz Pasaules Bankas pētījumu "Aktīvās novecošanās izaicinājumi ilgākam darba mūžam Latvijā", izstrādās pasākumus aktīvas novecošanas veicināšanai, lai cilvēki darba tirgū noturētos ilgāk.