Delfi foto misc. - 29640
Foto: AP/Scanpix
Viens no šā brīža "karstāko" diskusiju tematiem mūsu sabiedrībā ir Sīrijas bēgļu jautājums. Latvijas iedzīvotāju un pat mūsu valdošās varas vidū ir nevienprātība par to, vai Latvijai būtu jāuzņem pilsoņu kara nopostītās Tuvo Austrumu valsts bēgļi. Kaut mūsu subjektīvā attieksme pret šiem cilvēkiem ir katra paša sirdsapziņas jautājums, vēlos sniegt ieskatu Sīrijas konflikta pašā būtībā, analizējot tā cēloņus, kā arī apskatīt minētā konflikta iespējamo ietekmi uz pasaules, tai skaitā Latvijas, nākotni.

Sīrija ir bijusī Francijas kolonija, kas savu neatkarību atguva 1946.gadā, tomēr, kā to pierādīja apvērsumi, kas notika viens pēc otra, šī valsts bija ārkārtīgi nestabila. Otrā pasaules kara beigās Padomju Savienība guva uzvaru un ar Sabiedrotajiem dalīja pasauli. Tādējādi šajā pašā gadā vēl pirms neatkarības deklarācijas pieņemšanas Sīrija un Padomju Savienība noslēdza savu pirmo vienošanos, kas paredzēja Padomju Savienības diplomātisku, politisku un militāru palīdzību jaunajai valstij.

Gadu gaitā Padomju Savienība un Krievijas Federācija ir apgādājusi Sīriju ar ieročiem. Šie kontakti ir tik noturīgi, ka Sīrija ir kļuvusi par Krievijas septīto lielāko klientu. Tomēr nekas nenāk par velti. Neskatoties uz to, ka Krievijai Sīrijā ir arī ievērojamas ekonomiskas intereses naftas un gāzes veidolā, bijusī Padomju Savienība un mūsdienu Krievija ir lielvalsts ar tālredzīgākām ambīcijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!