Kā informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis, līdz ar to personai tagad tiks piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis - policijas uzraudzība.
Pats Bukains žurnālistiem tiesas lēmumu šodien komentēt nevēlējās, savukārt viņa advokāts Alfrēds Voroņko pastāstīja, ka klients neesot apzināti bojājis ekspozīciju. Bukains tikai gribējis nofotografēties uz ekspozīcijas fona, bet tā sabrukusi.
"Tā nu sanāca, ka ekspozīcija sabruka un viņš tika aizturēts. [..] Acīmredzot šī ekspozīcija nebija stabila," komentēja advokāts.
Jau ziņots, ka 8.oktobrī pie izstādes "Maidana cilvēki" izcēlies jauns konflikts, jo kāds no apmeklētājiem tīši sabojāja vienu eksponātu, noskaidroja Valsts policijā. 1988.gadā dzimušo vīrieti uzreiz izdevās aizturēt, un viņš jau agrāk nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. Policijā tika sākts kriminālprocess par huligānismu.
Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecināja, ka aizturētais varētu būt Bukains, taču viņu pašu sākotnēji neizdevās sazvanīt.
Kā novēroja LETA, Bukains iepriekš savā "Facebook" profilā izvietojis ierakstu, kurā kritizē izstādi "Maidana cilvēki" kā izteikti provokatīvu. Viņš pauž, ka, ejot garām izstādei, saticis Rīgas pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču (GKR), kuram vaicājis, kā pašvaldība pieļāva šādas izstādes uzstādīšanu pie valdības ēkas, skaidrojot, ka tā var veicināt krievvalodīgo agresiju, kuri varētu sarīkot "īstu Maidanu". Tāpat Bukains taujājis, kādēļ izpilddirektors vienlaikus aizliedz citus pasākumus, kas "vērsti pret karadarbību". "Sapratis, kas es esmu, viņam acīmredzot apnika manī klausīties un viņš lēnām devās projām," raksta Bukains. Viņš ierakstā arī pārmet nepareizu rīcību policistiem, kas apsargā izstādi.
Tāpat sociālajā tīklā "Facebook" arī izveidota kopiena, kurā pausta uzstājīga prasība novākt izveidoto izstādi, novēroja LETA. Kopienā uzsvērts, ka šī izstāde uzkurina etnisko naidu, kā arī fašisma propagandu. "Ja organizatori nenovāks savus mēslus paši, mēs, rīdzinieki, izdarīsim to viņu vietā un aizsūtīsim provokatorus atpakaļ uz mājām. Krievi un latvieši Latvijā vēlas dzīvot mierā un nevēlas karu kā Ukrainā", rakstīts sociālajā tīklā. Šī kopiena "patīk" jau vairāk nekā 300 sociālā tīkla lietotājiem.
Kopumā saistībā ar nekārtībām izstādes norises vietā policijas redzeslokā nonākuši četri cilvēki. Viens no vīriešiem vakar tika apcietināts.
Jau ziņots, ka Radzevičs grasījās vērsties Drošības policijā ar lūgumu izvērtēt izstādes "Maidana cilvēki" organizatoru publiskos izteikumus par Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, informēja Rīgas domē. Domē norāda, ka sociālajos tīklos esot parādījies video ar izstādes organizatoru izteikumiem, tostarp minot, ka izstādes mērķis ir iemācīt Baltijas tautām padzīt no savas zemes okupantus - "aizsūtot atpakaļ 300 000 krievvalodīgo lopu vagonos".
Viens no izstādes organizatoriem Mihails Aleksejevs sacīja, ka video publiski izskanējušais viedoklis par krievvalodīgajiem kā "okupantiem, kuri jāved projām lopu vagonos", ir personīgais izstādes mākslinieka - ASV pilsoņa Sergeja Meļņikova - viedoklis, kurš nav organizatoru pārstāvis. Organizatori šo viedokli nepārstāv, sacīja Aleksejevs.
Izstāde notiek arī ar Ārlietu ministrijas atbalstu. Tā atbalsta informācijas sniegšanu par notikumiem, kuri Ukrainas galvaspilsētā Kijevā norisinājās 2014.gadā, taču norobežojas no izstādes "Maidana cilvēki" mākslinieka politiskā viedokļa, paziņoja ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons.