Ministrija norāda, ka plānots, ka pāri uz šīm mācībām varēs doties brīvprātīgi un nav plānots, ka tās būs obligāti apmeklējamas. Paredzēts, ka apmācības būs 24 stundu apjomā, kas sadalītas pa četrām tēmām – finanšu pratība, laulības tiesiskie aspekti, laulības psiholoģiskie un ētiskie aspekti, vecāku pienākumi un atbildība.
Finanšu modulī topošie laulātie varēs apgūt tādas tēmas kā naudas gudru pārvaldību, kā plānot, krāt, aizņemties, lai palīdzētu sasniegt ģimenes nākotnes mērķus. Laulības tiesiskajos aspektos – laulības noslēgšanas juridiskās sekas, mantiskos jautājumus, personiskās attiecības un pienākumus ģimenē, tajā skaitā arī attiecībā uz bērniem. Savukārt modulī par laulības psiholoģiskajiem un ētiskajiem aspektiem pāri varēs apgūt un izprast, kādas grūtības un uzdevumi ir katrā laulības dzīves posmā, kā ar tiem tikt galā, kā veidot emocionāli veselīgas, pilnvērtīgas un uz savstarpējo cieņu balstītas attiecības ģimenē. Apmācību noslēdzošā tēma būs par vecāku pienākumiem un atbildību, kurā tiks akcentēta vecāku savstarpējo attiecību ietekme uz bērna attīstību, galvenie uzdevumi, to īstenošana dažādos bērna attīstības vecuma posmos, informē TM.
Šobrīd ir noslēdzies programmas pilotprojekts, kura ietvaros pieci pāri apmeklējuši apmācības. Pašvaldības tiek aicinātas izvērtēt iespējas šo programmu ieviest jau tuvākajā laikā. Savukārt līdz 2016.gada pirmā pusgada beigām TM sniegs priekšlikumus attiecībā uz turpmāko programmas ieviešanas procesu un ar to saistītajām izmaksām.