Izglītoti un ambiciozi – Latvijas pētnieki lauž spēcīgos mītus par aizbraucējiem
Foto: LETA
Ceturtdien prezentētais Latvijas zinātnieku līdz šim apjomīgākais pētījums par emigrāciju, kā norāda paši autori, ne tikai lauž stereotipus un mītus par aizbraucējiem, bet arī pievēršas ievērojamai Latvijas valstspiederīgo daļai – vairāk nekā 10%, kas pametuši Latviju pēdējo 15 gadu laikā.

Grāmatā apkopoti 14 analītiski raksti, kuru autori ir Latvijā pazīstami sociologi, ekonomisti un komunikācijas pētnieki. Grāmatā "Latvijas emigrantu kopienas: cerību diaspora" analizēti līdz šim apjomīgākā pētījuma par Latvijas jaunajiem emigrantiem rezultāti, kas, kā norāda projekta autori, liek "pārvērtēt daudzus pieņēmumus par aizbraucējiem, viņu dzīves apstākļiem un attiecībām ar Latvijas valsti".

Kā liecina Latvijas Universitātes (LU) profesora, ekonomista Mihaila Hazana veiktā pētījuma daļa, Rīga un citas republikas pilsētas pēc 2000. gada emigrācijas dēļ zaudējušas lielāku daļu iedzīvotāju nekā mazpilsētas un lauki. Savukārt reģionu griezumā emigrācija no republikas pilsētām Zemgalē, Latgalē un Vidzemē bija intensīvāka nekā Pierīgā, Kurzemē un Rīgā. Lai gan dati liecina, ka emigrācija no laukiem bija mazāk intensīva nekā no pilsētām, tas ir skaidrojams ar to, ka nereti migrācija no laukiem uz pilsētām ir starpposms ceļā uz ārzemēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!