Biedrības pārstāvji bieži viesojas Latvijas skolās un lasa lekcijas pat 10 gadus veciem bērniem. Pēc pašu teiktā, lekcijas apmeklējuši vairāk nekā 2000 Latvijas skolēnu.
Biedrība "Laimes kalve" ir cieši saistīta ar vienu no Saentoloģijas kustības atzariem – starptautisko organizāciju "Way to Happines Foundation International" jeb "Starptautisks Fonds Ceļš uz laimi". Tā visā pasaulē izplata un popularizē Rona Habarda brošūru ar tādu pašu nosaukumu, un īpašu uzsvaru liek tiešu uz aģitāciju skolās.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau pirms pusotra gada brīdinājusi, ka biedrības "Ceļš uz laimi" materiāli bērniem nav piemēroti. IZM eksperti toreiz secināja, ka biedrības izplatīto materiālu saturs ir tendenciozs, nezinātnisks un maldinošs.
Piemēram, brošūrā teikts, ka likumiem īstenībā nav sakara ar labo un slikto, tos jāpilda tikai bailēs no valsts.
Vairāku skolu vadība šo padomu ir ignorējusi. "de facto" ir zināms, ka "Laimes kalve" lektori ir apmeklējuši Daudzeses pamatskolu, Baltinavas kristīgo internātskolu, Alūksnes pilsētas sākumskolu, Krāslavas varavīksnes vidusskolu, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolu, Gaujienas internātpamatskolu Naukšēnu novada vidusskolu, Sociālās korekcijas izglītības iestādi "Naukšēni".
Lekcijas pārsvarā ir bijušas par atkarību profilaksi, motivāciju mācīties, konfliktu risināšanu un kompetenču sasniegšanu.
Organizācijām, kas piedalās mācību procesā, ir nepieciešams iegūt atļauju – pašvaldībā vai IZM. Šādus dokumentus neviens no LTV uzrunātajiem direktoriem nav prasījis uzrādīt.
Likums ļauj aicināt skolās jebkādas profesijas vai sabiedriskās organizācijas pārstāvi, tiktāl, cik bērniem stāstītais nepārkāpj Latvijas izglītības standartu. Izvērtēt to ir skolas direktora pienākums. Bet, ja kāda organizācija piedāvā lekciju ciklus, kā to dara "Laimes kalve", tai ir jābūt sertificētai un, kā skaidro izglītības kvalitātes dienestā, strādāt bez dokumentiem – ir likuma pārkāpums.