'Zem komunisma kupola' – publisko liecības, kā latvieši pārtapa par tautfrontiešiem
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)
Komunisma sakāve 20. gadsimta 90. gados postkomunistisko sabiedrību nenoveda uzreiz pie cildenākiem ideāliem, kad cilvēki uzelpoja no iegūtās brīvības. Bet, cik patiesībā vāja šajā pārmaiņu brīdī bija vecā vara un cik vienkārši ir saraut saites ar Komunistisko partiju, vai Valsts drošības komiteju? Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem iespējams rast apgāda "Jumava" izdotajā žurnālista Voldemāra Hermaņa grāmatā "Zem LKP kupola. Ieskats Latvijas Komunistiskās partijas līkločos (1945–1991)".

Grāmata piedāvā līdz šim neredzētu ieskatu tālaika redzamāko Komunistiskās partijas funkcionāru - Jāņa Jurgena, Viļa Krūmiņa, Eduarda Berklava, Jāņa Britāna, Arvīda Griguļa, Alfrēda Čepāņa, Mārītes Rukmanes, Jāņa Vagra, Alfrēda Rubika un Anatolija Gorbunova u.c. - gaitās. Daudzi no viņiem iemantojuši savdabīgu kompartijas politisko ikonu statusu.

"Katra atmiņa reizē ir subjektīva un selektīva. Lai spriež lasītājs, kāds ir šīs grāmatas ticamības koeficients, restaurējot to vai citu situāciju, raksturojot izvēlēto partijnieku galeriju. Neviens no viņiem nav tikai cietējs vai elks, bezdomu izpildītājs vai vienīgās patiesības pravietis, katrs ir personība," portālam "Delfi" stāsta grāmatas autors Voldemārs Hermanis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!