Latvijas Televīzijas žurnāliste Aija Kinca sociālajā tīklā "twitter" ziņo: "150 cilvēku rindā un kautiņš. Tādas emocijas Gaiļezerā, kur atvērts pieraksts pie speciālistiem."
Potetinova stāsta, ka kautiņa īsti nebija, bet bijusi grūstīšanās. Iesaistījusies apsardze, bet policiju nav bijis nepieciešams piesaistīt.
Slimnīcas preses sekretāre informē, ka no ceturtdienas iedzīvotāji var sākt pierakstīties uz valsts apmaksātām konsultācijām turpmākajos mēnešos. Simtiem cilvēku Austrumu slimnīcā bija ieradušies personīgi, jo baidījās, ka nevarēs reģistratūru sazvanīt. Rinda izveidojās divas stundas pirms reģistratūras atvēršanas. Potetinova stāsta, ka telefona savienojumu brīžiem gaidīja pat 70 cilvēku. Ņemot vērā pieredzi 1.februārī, kad dažu stundu laikā aizpildījās pieraksts uz martu, piesaistīti gan vairāk cilvēku reģistratūrā, gan pie telefona.
"Iespējams, ka lomu nospēlēja ažiotāža ar pierakstu, kad bija 1.februarī," komentējot daudzo cilvēku ierašanos klātienē pieļāva Potetinova.
Jau ziņots, ka tiesībsargs Juris Jansons paudis, ka ārstniecības kvotas ir antikonstitucionālas un diskriminējušas. "Pie vienādiem un salīdzināmiem apstākļiem ir pacienti, kas tiek pie ārsta, bet kad nauda beigusies - vairs netiek," skaidroja Jansons.
Veselības ministrs Guntis Belēvičs ir komentējis, ka kvotas jeb valsts apmaksāto pakalpojumu apjoms izriet no valsts budžeta likuma.
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga norādījusi, ka slimnīcas kapacitāte ambulatoro pakalpojumu sniegšanā ir trīs reizes lielāka, bet to ierobežo finanšu trūkums.