Imitējot tiesas procesu, 1946. gada 10. martā Kara tribunāls notiesāja tā dēvēto Valkas skolēnu grupu – 19 personas vecumā no 14 līdz 33 gadiem par dzimtenes nodevību, līdzdalību tajā, kā arī dalību pretpadomju organizācijā. Šī tiesa, kurā apsūdzības bija uzrādītas par tādiem "noziegumiem" kā sarkanbaltsarkanu papīra karodziņu izgatavošana un Latvijas brīvības cīnītāju kapu apkopšana, bijusi vien dekorācija un piesegs brutālām represijām, izriet no šonedēļ publicētā Kristīnes Rotbahas apskata "Latvju Nacionālās Jaunatnes Apvienības (LNJA) Valkas grupa (1945). Atmiņu mantojums", ko paredzēts iekļaut tā dēvētajā Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijas pētījumā.
1946. gada 11. februārī apsūdzības tika izvirzītas 19 personām, kas bijuši LNJA Valkas un Ķeguma grupu biedri. Visas šīs personas apsūdzētas pretpadomju darbībā. Gandrīz pēc mēneša Kara tribunāls tiesāja visus šos cilvēkus. Jaunākajam bija 14 gadi, sešiem cilvēkiem – 15 gadi, divi bija sasnieguši 16 gadu vecumu, viena bija 17 gadus veca jauniete, bet septiņas personas bija vecumā no 18 gadiem līdz 33 gadiem. No visiem tiesājamajiem seši nebija apvienības dalībnieki.
Pret jauniešiem vērstās apsūdzības pārsvarā bija saistītas ar "dzimtenes nodevību", "līdzdalību dzimtenes nodevībā", "dalību pretpadomju organizācijā", "teroraktu un diversijas mēģinājumiem", kā arī neziņošanu padomju varas iestādēm par organizāciju. Valkas grupas nevardarbīgā pretošanās padomju varai izpaudusies arī tādās darbībās kā nacionāla rakstura uzsaukumi, Latvijas valsts karogu izgatavošana, karavīru kapu sakopšana. Čeka jauniešu dzīvesvietās atradusi arī ieročus, sprāgstvielas un munīciju, taču tās vākšana esot bijusi raksturīga pēckara jaunatnes nodarbe. Bruņoti uzbrukumi padomju varas pārstāvjiem neesot konstatēti.