f64_pastaiga_riga_110128_020
Foto: F64
Sestdien, 27. februārī, Rīgā, tāpat kā daudzās Eiropas pilsētās, notiks gājiens par bēgļu tiesībām, "European March for the Refugees Rights", lai demonstrētu atbalstu bēgļu cilvēktiesībām un mudinātu Eiropas valstu valdības nodrošināt bēgļiem drošu un legālu ceļu uz patvēruma valstīm, portālam "Delfi" apstiprināja domubiedru grupas "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāve Insa Krēmere.

"Lai nepieļautu, ka izmisuma dzīti cilvēki uztic savu dzīvību kontrabandistiem, piedzīvo ciešanu pilnu ceļu līdz jūrai un mūsu acu priekšā dodas nāvē piepūšamās laivās, gājiena rīkotāji pieprasa politiskajiem līderiem aktīvu rīcību droša ceļa nodrošināšanā tiem, kuriem nepieciešama aizsardzība," minēts grupas "Gribu palīdzēt bēgļiem" paziņojumā.

Nepieciešamību bēgļiem palīdzēt pēc iespējas ātrāk rīkotāji pamato ar ANO datiem.

Pēc ANO Bēgļu aģentūras informācijas šobrīd 36% bēgļu ir bērni, bet kopš 2015. gada septembra Vidusjūrā noslīkuši jau vairāk kā 340 bērni, tostarp zīdaiņi. Šī gada pirmajās sešās nedēļās Vidusjūrā kopumā noslīkuši 410 cilvēki. Noslīkušo skaits ir 35 reizes lielāks nekā šajā pašā laikā pērn, bet kopējais mirušo skaits varētu būt lielāks, jo ne visu cilvēku mirstīgās atliekas tiek atrastas.

Gājiena sākums 27. februārī pulksten 12 pie Raiņa pieminekļa, bet tā laikā plānots iet gar Saeimu un Ministru kabinetu.

Aicināts, kā skaidro rīkotāji, piedalīties ikviens, kurš nevēlas noskatīties bēgļu ciešanās, atbalsta bēgļu tiesības uz drošu ceļu līdz drošām patvēruma vietām, kā arī iestājas par cilvēcīgu un cieņpilnu attieksmi pret bēgļiem.

Gājienu organizē domubiedru grupa "Gribu palīdzēt bēgļiem". Šajā pašā dienā gājiens par bēgļu tiesībām notiks vairāk nekā 20 valstīs, 100 pilsētās.

Ziņots, ka, lai nokļūtu Eiropā, Vidusjūru šogad šķērsojuši jau vairāk nekā 100 000 bēgļu, otrdien paziņojusi ANO Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM). Atbilstoši Eiropas Savienības robežaģentūras "Frontex" datiem pērn ES ieradušos bēgļu skaits pārsniedz 1,2 miljonus.

Tāpat vēstīts, ka 5. februārī Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Latvijā ieradās divas ģimenes - no Sīrijas un Eritrejas, tajā skaitā divi pirmskolas vecuma bērni. Paredzams, ka izvērtēšana, vai viņiem piešķirt bēgļa vai alternatīvā statusu ilgs trīs mēnešus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!