Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis pēdējo divu nedēļu laikā ik dienu apdomā iespēju pamest darbu dienestā, to viņš pats šorīt atzina intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma".
"Šīs divas nedēļas būtībā katru dienu tādas domas ienāk prātā," neslēpa Čerņeckis, kurš VID strādā kopš 1999. gada. Tomēr viņš sacīja, ka kolēģu lielā atbalsta dēļ pagaidām nav pieņēmis lēmumu par aiziešanu no dienesta, bet vēlas pabeigt iesākto VID pašattīrīšanos un sakārtot sistēmu tā, lai nākotnē atbrīvošanās no negodprātīgiem darbiniekiem būtu vienkāršāka.
Čerņeckis apliecināja, ka ir pilnībā gatavs nepieciešamības gadījumā pieņemt visstingrākos lēmumus arī pret tuvākajiem kolēģiem un draugiem, ja izrādīsies, ka viņi ir rīkojušies negodprātīgi.
VID ģenerāldirektores vietnieks atgādināja, ka pašattīrīšanās process nav ātrs, bet arī līdz šim jau ir daudz kas izdarīts. Čerņeckis atzina, ka pat tad, kad pa logu ierauga kādu kolēģi aizbraucam ar lepnu automašīnu, viņš iekšējās drošības speciālistiem uzdod noskaidrot, kāda ir šī spēkrata izcelsme un kā VID darbinieks pie tā ticis.
VID divu nedēļu laikā Finanšu ministrijā iesniegs Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, par kuriem radusies šaubu ēna un aizdomas par negodprātīgu rīcību, šonedēļ informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone nedēļas sākumā sacīja, ka pagaidām neatklāšot ne to, cik cilvēku, ne, kāda līmeņa darbinieki būs šajā iespējamo negodprātīgo darbinieku sarakstā. Taču "nojausma par atsevišķām personām" viņai esot.
Pētersone neizslēdz, ka saraksts nebūs galīgais. Sākotnēji tajā tiks iekļautas Finanšu policijas amatpersonas, bet vēlāk tas tiks papildināts ar darbiniekiem no muitas un citām VID struktūrām, kurās ir augsti korupcijas riski.