Kučinskis intervijā skaidroja, ka ir bijušas diskusijas par to, ko darīs premjera biedrs Arvils Ašeradens ("Vienotība"). " Tomēr domāju, ka ar šo jautājumu mēs viegli tiksim galā, jo domāju, ka mēs ar viņu viegli atradīsim kopīgu valodu jautājumos par tautsaimniecības stiprināšanu. Tāpat tas, ko esmu redzējis pirmajās koalīcijas sadarbības padomes sēdēs, neliecina, ka būtu indikācijas par spiedienu uz valdību vai neapmierinātību. Arī ministru rīcība liecina, ka viņi grib strādāt, nevis boikotēt kādu valdības lēmumu pieņemšanu," sacīja premjers.
Jautāts, vai viņu neuztrauc "Vienotības" iekšienē notiekošie procesi, Kučinskis uzsvēra, ka tie lielā mērā notiek Saeimā, nevis valdībā. "Politika ir politika un es nevēlos jaukties Saeimas kompetences jautājumos. Cita lieta būs, ja tiks apturēta kāda valdības darbam svarīga likuma virzība. Piemēram, gāzes tirgus liberalizācija bija viens no atslēgas jautājumiem, kurš parādītu, vai Saeima tiks ar to galā vai nē. Es pat atļāvos izteikt dažus ultimātus, ka es atlikšu valdības stiprināšanu, ja Saeima šo jautājumu nepabeigs skatīt, jo to mums prasīja visa Eiropa," uzsvēra jaunais valdības vadītājs.
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka "Vienotība" valdes sēdē aizvadītajā nedēļā sprieda par Viņķeles un Čigānes iespējamo izslēgšanu no partijas, ko rosināja vairākas "Vienotības" reģionālās nodaļas. Iesniegumi no partijas Liepājas, Neretas, Rēzeknes un Rīgas nodaļām nodoti izvērtēšanai "Vienotības" Ētikas komisijai.
Iesniegumā partijas biedri no vairākām nodaļām pārmet Viņķelei un Čigānei ētikas neievērošanu. Abas politiķes ietilpst tā dēvētajā partijas liberālajā spārnā jeb sešiniekā, kuram bijis domstarpības ar partijas vadību par vairākiem jautājumiem.
Tāpat "Vienotības" valde pieņēma lēmumu 29.oktobrī sasaukt partijas ārkārtas kongresu. Partijas valde līdz ārkārtas kongresam sagatavos nolikumu ar prasībām, kādas būs nepieciešamas "Vienotības" valdes locekļiem un potenciālajam partijas vadītājam.