Sociālistiskā partija piketēs pret 'skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā'
Foto: F64

Latvijas Sociālistiskā partija (LSP) 7. aprīlī plkst. 8.30 pie Saeimas ēkas rīkos piketu pret Krimināllikuma grozījumiem, kuri saskaņā ar drošības iestāžu un atbildīgo ministriju pausto virzīti hibrīddraudu novēršanai.

Protests tiks rīkots pret "skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā", kuri parlamentā tiek skatīti pirms otrā, galīgā, lasījuma, informēja LSP valdes loceklis Sergejs Treinis.

"Ierosinātie grozījumi Latvijas informācijas laukā tiek pavadīti ar patriotiskām retorikām kā pretdarbība Krievijas propagandai, kā arī tāpēc, lai paaugstinātu drošības līmeni Latvijā "hibrīdkara" apstākļos. Tomēr, ja paskatās tieši uz piedāvāto likuma grozījumu formulējumu, nevis retoriku, ar ko tie tiek "rotāti", kļūst skaidrs," ka to mērķis ir policejiska valsts režīma izveidošana Latvijā, norādīja LSP valdes loceklis.

LSP pauž, ka pret grozījumiem atklāti iestājas "daudzi visdažādāko uzskatu politiķi un sabiedriskie darbinieki". "Mēs aicinām piedalīties piketā visus, kas saprot piedāvāto grozījumu bīstamību un to melīgo pamatojumu," mudina politiskais spēks.

Kā ziņots, Saeimas Juridiskās komisijas vairākums šodien noraidīja priekšlikumu rosināt Saeimu atcelt steidzamību Krimināllikuma grozījumiem, kas virzīti hibrīddraudu novēršanai.

Komisija šodien pavirzījās uz priekšu atsevišķu priekšlikumu izskatīšanā, atbalstot sodu par publisku aicinājumu vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Satversmē neparedzētā veidā, vai par šādu aicinājumu saturoša materiāla izplatīšanu. Attiecīgais formulējums saistīts ar jau iepriekš atbalstīto virzību uz iepriekš minēto pretvalstisko darbību veikšanu, ja tās veiktas valsts pamatlikumā neparedzētā veidā.

Juridiskā komisija šodien vēl nenoslēdza darbu pie grozījumiem, un tai vēl būs jāturpina darbs pie iesniegto priekšlikumu izskatīšanas.

Kā ziņots, komisija iepriekš atbalstīja Krimināllikuma grozījumu normas precizēšanu, paredzot sodu par vēršanos pret Latvijas neatkarību un valsts varu Satversmē neparedzētā veidā. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) bija piedāvājis veikt izmaiņas grozījumos, lai novērstu "jebkādas šaubas par to, ka likumprojekts neatbilst Satversmes 100.pantam un ierobežo tiesības uz vārda brīvību".

Jau vēstīts, ka likumprojektā ir arī iekļauta norma, kas rada bažas par vārda brīvības un citu pamattiesību nesamērīgu ierobežošanu, jo paredz kriminalizēt arī valsts noslēpuma iegūšanu, ja tā nav saistīta ar spiegošanu, iepriekš vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto".

Ja šo normu pieņems negrozītu, līdz pat pieciem gadiem cietumā varētu draudēt arī žurnālistiem, kas ir ieguvuši kādu noslepenotu dokumentu, atzīmēja raidījums.

Minētā "žurnālistu norma" šodien komisijas sēdē netika skatīta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!