Lielā Talka
Foto: LETA

Sestdien visā Latvijā norisināsies tradicionālā Lielā talka, kuras laikā ikviens var kādā no oficiāli reģistrētajām vietām piedalīties apkārtnes sakopšanā vai arī darīt to paša izvēlētā vietā.

Talka oficiāli sāksies plkst.9 un ilgs līdz plkst.15, tomēr katrs var izvēlēties sev vēlamo talkošanas laiku. Piemēram, Rīgā apkārtnes sakopšana notiks teju visos pilsētas rajonos - Vecāķos tiks sakopta pludmales zona, Purvciemā atkritumi tiks uzlasīti no Biķernieku meža. Talkas laikā visā Latvijā plānots sakopt ceļa malas, mežus, dažādu vēsturisku vietu apkārtni.

Visā Latvijā kopumā būs aptuveni 1750 oficiālās talkošanas vietas, kas nozīmē, ka tajās būs pieejami bezmaksas atkritumu maisi, kā arī būs talkas koordinators.

Kā portālu "Delfi" informēja Lielās talkas organizatori, visvairāk talku vietu pieteiktas Vidzemē – gandrīz seši simti talku, kam seko Zemgale ar aptuveni 350 talkošanas vietām. Latgalē pieteiktas nedaudz vairāk nekā 300 talku vietas, un līdzīga aktivitāte ir arī Rīgā un Jūrmalā, kur talkos gandrīz 300 oficiālajās talkošanas vietās. Savukārt Kurzemē pieteiktas gandrīz 200 talkas vietas, taču visā Latvijā daudzi talkas darbus iesākuši jau piektdien, kā arī liela daļa Latvijas iedzīvotāju plāno talkot ārpus oficiāli pieteiktajām vietām.

Lai piedalītos talkā, ir vēlams ērts darba apģērbs, neaizmirstot par cimdiem un ērtiem apaviem. Sev tuvāko vai vēlamo talkošanas vietu var atrast mājaslapā "www.talkas.lv", kur interaktīvajā kartē ir uzrādītas visas oficiāli reģistrētās talkas vietas.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vidi sakops Valmierā, gar Gaujas piekrasti, Ziedu gravas un Plostnieku ielas krustojumā, kas atrodas pilsētas centrā. Tikmēr valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalīsies dabas parka "Ogres Zilie kalni" sakopšanā un labiekārtošanā. Valsts prezidents talkas dienu iesāks rīta agrumā, viesojoties Ogres tehnikumā un tiekoties ar tehnikuma vadību, kā arī iepazīstot atjaunotās telpas.

Lielās talkas mērķis ir panākt, lai Latvija 2018. gadā būtu zaļākā valsts pasaulē. Šī tradīcija sākās 2008. gada 13. septembrī ar talku, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā. Nākamās talkas notika 2009. gada 18. aprīlī, 2010. gada 24. aprīlī, 2011. gada 30. aprīlī, 2012. gada 21. aprīlī, 2013. gada 20. un 27. aprīlī, 2014. gada 26. aprīlī un 2015. gada 25. aprīlī. Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem visos šajos gados kopumā talkās piedalījies vairāk nekā viens miljons cilvēku.

Pagājušajā gadā Lielajā talkā piedalījās aptuveni 175 000 cilvēku, oficiāli bija pieteiktas 1620 talkošanas vietas un tika savāktas 1943,62 tonnas atkritumu. Lielākais talcinieku skaits fiksēts 2011. gada talkā, kurā piedalījušies 190 000 cilvēku, un toreiz savāktas 2744 tonnas atkritumu.

Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!