Piebalgs norādīja, ka nodokļus nākotnē būs jāceļ, lai mazinātu nabadzību valstī. Viņš gan nenorādīja to, par kuriem nodokļiem runā.
"Tiem kas saņem vairāk, ir jādalās ar tiem, kas saņem mazāk," sacīja Piebalgs, norādot, ka runā par līdzīgu principu kā solidaritātes nodoklis, ko "Vienotība" jau esot ieviesusi. "Jāiet pa šo ceļu tālāk," sacīja Piebalgs.
Viņam oponēja Smiltēns, kurš sacīja, ka "nodokļus nedrīkst raustīt". Smiltēns uzskata, ka nodokļi nevis jāpalielina, bet jāskatās, kur ir nauda. "Piemēram, sezonas laukstrādnieki, būvnieki, meistari, kas skraida apkārt, labojot kaut ko. Jāizveido elementāra uzskaites sistēma, iespējams, ka viņi neko nemaz nesaprot no grāmatvedības un būtu gatavi maksāt nodokļus," sacīja Smiltēns. Viņš arī pauda, ka nepieciešams sagaidīt Pasaules bankas pētījumu par nodokļu sistēmu Latvijā, un tad jālemj par izmaiņām. Uzņēmējiem esot jāzina kādi būs nodokļi.
Piebalgs debatē uzsvēra, ka visas Latvijas budžeta skatīšanu pašlaik aizaino prezidenta Raimonda Vējoņa teiktais, ka viņam kauns, ka Latvijas budžets ir mazāks nekā Igaunijas. Politķis arī norādīja, ka galvenais jautājums ir par to, ko grib sasniegt ar budžetu. "Jāsasniedz tas, kas ir noteikts Satversmē", sacīja Piebalgs, norādot uz sabiedrības pārticības veicināšanu un nevienlīdzības mazināšanu.
"64 miljoni, kas bija brīnišķīgs atradums atvilknē ir ļoti labi, bet es uzskatu, ka ministrijām būtu bāzes finansējums jāsamazina par 1% katru gadu. Tas ir tikai normāli, ka jaunām politikas iniciatīvām tiek dota nauda. Nauda jāizmanto likumīgi un mērķtiecīgi," teica Piebalgs, uzsverot, ka Valsts kontrole (VK) esot atzinusi, ka ministrijās miljoni tiek tērēti ar apšaubāmu lietderību. "Nauda jāizmanto mērķtiecīgi. Ļoti svarīgi, ka VK dara to, kas viņai jādara – jāpārliecina sabiedrība, ka nauda tiek izmantota lietderīgi," stāstīja Piebalgs.
Savukārt Smiltēns norādīja, ka pagaidām nodokļu sistēmu par godīgu uzskata tikai 20% sabiedrības, un tikai 7% no viņiem esot bail, ka tiks pieķerti par nodokļu nemaksāšanu. Politiķis uzskata, ka jāveic reformas, lai cilvēki saprastu, kur aiziet viņu nodokļi. "Tāpat piemēram jāliek 0% reinvestētai peļņai, tāpat kā Igaunijai, 20% par dividendēm. Bet ne visur jāskatās uz Igauniju. Tāpat jādodas uz vienotu nekustamā īpašuma nodokli," sacīja Smiltēns.
Smiltēns arī sacīja, ka tas kas notiek Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir satraucoši, jo ienākumi nav gaidītajā līmenī. Arī VID vadītāja, pēc viņa domām, aizejot brīdī, kad notiek dažādi procesi, kas esot ļoti slikti.