Pirmās no mācībām norisināsies no 15. līdz 21. augustam, 1. Zemessardzes novadā, tajās iesaistot dažādu specialitāšu rezerves karavīrus - sākot no kareivja līdz pat virsniekam štāba amatā. Pavēstes uz pirmajām mācībām izsūtītas 139 rezerves karavīriem.
Šogad rezerves karavīru mācības lielākoties ir iekļautas regulāro spēku un Zemessardzes vienību plānotajās mācībās, kas ir daļa no četru gadu cikla mācībām, lai sagatavotos cikla noslēdzošajām mācībām "Namejs 18", kas notiks 2018. gadā. Šajās mācībās piedalīsies arī rezerves karavīri.
Kopā 2016. gada vasaras un rudens mācību ciklā rezerves karavīri piedalīsies vienpadsmit dažādās mācībās visos spēku veidos, tai skaitā arī starptautiskajās sauszemes spēku mācībās "Sudraba Bulta" šā gada oktobrī un Jūras spēku flotiles mācībās "Flotex" novembrī.
Pavēstes izsūtītas tiem rezerves karavīriem, kuri atbilst tām Apvienotā štāba pieprasītajām specialitātēm, kuras nepieciešamas vairāku bruņoto spēku vienību personālsastāva komplektēšanai. Tajā norādīts gan ierašanās laiks un vieta, gan arī izskaidroti rezerves karavīra pienākumi.
Pavēstē norādītajā laikā rezerves karavīram jāpaziņo Rekrutēšanas un atlases centram par to, ja viņš pavēstē minēto iemeslu dēļ noteiktajā laikā un vietā nevar ierasties uz militārajām mācībām. Rezerves karavīru uz kārtējām vai pārbaudes mācībām neiesauc veselības stāvokļa dēļ vai ja viņš ir apgādājamu ģimenes locekļu vienīgais apgādnieks vai viņa apgādībā ir ne mazāk kā divi pirmsskolas vecuma bērni. Uz rezerves karavīru mācībām neiesauc arī rezerves karavīru, kurš dienē Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē. Tāpat neiesauc arī to rezerves karavīru, kurš ir aizdomās turētais vai apsūdzētais kriminālprocesā par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, ir sodīts par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas.
Rezerves karavīram pēc pavēstes saņemšanas, bet ne vēlāk kā mēnesi pirms iesaukšanas aktīvajā dienestā, jāinformē darba devējs par plānoto iesaukšanu aktīvajā dienestā.
Rezerves karavīri ir karavīri, kas atvaļināti no profesionālā dienesta Latvijas bruņotajos spēkos un nav noņemti no militārā dienesta uzskaites, kā arī zemessargi pēc līguma par dienestu Zemessardzē izbeigšanas, ja viņi nav sasnieguši maksimālo vecumu dienestam bruņoto spēku rezervē.
Militāro mācību laikā rezerves karavīrs pilda aktīvo dienestu, viņam ir karavīra statuss, un mācību laiks tiek ieskaitīts viņa izdienas stāžā.