Pirmie no Grieķijas pārvietotie un patvērumu saņēmušie bēgļi plāno mācīties un strādāt Latvijā - 2
Foto: LETA
Kādi cilvēki pie mums brauc? Vai ir iespējams Latvijā izveidot “No Go Zone”? Kā pārbauda bēgļu iespējamo kriminālo pagātni un viņu veselības stāvokli? Kāpēc viņi pamet Latviju, bet Igauniju – nē? Cik tūkstošus patvēruma meklētāju Latvija varētu uzņemt, nenodarot kaitējumu pamata nācijai? Vai Rīgu var piespiest palielināt saistības migrantu uzņemšanā? Kas ir “zelta izpletņlēcēji”? Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Trofimovs portālam “Delfi” stāsta par to, kas notiek ar bēgļiem Latvijā un aiz valsts robežām.
Pēc ANO Bēgļu aģentūras datiem, starptautiskajā migrācijā ir iesaistīti 65,3 miljoni piespiedu kārtā pārvietoto personu. Vieni bēg no kara un no politiskām vajāšanām, citi dodas labākas dzīves meklējumos. Šajā iespaidīgajā skaitlī ir iekļauti gan bēgļi no Tuvajiem Austrumiem, gan amerikāņu pārvietošana – ASV robežu katru gadu šķērso milzīgs skaits bēgļu no Dienvidamerikas. Turklāt ASV ir gatavas uzņemt 10 tūkstošus imigrantu no Tuvajiem Austrumiem, bet Kanāda – 25 tūkstošus.
Procentuāli (cik apņēmās pārvietot un cik pārvietoja) Baltijas valstis ir līderpozīcijās pēc kvotu izpildes ātruma, mēs to darām pat aktīvāk, nekā Zviedrija un Vācija
Dmitrijs Trofimovs

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!