Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Jurijs Hadarovičs un deputāts Romans Miloslavskis, kurus šovasar izslēdza no partijas "Saskaņa", pārmetot viņiem "pārmērīgu sadarbību" ar Liepājas mēru Uldi Sesku (Liepājas partija), līdz šī gada beigām plāno nodibināt jaunu reģionālo partiju, apstiprināja Hadarovičs.
Jaundibināmais politiskais spēks plāno kandidēt nākamā gada jūnijā gaidāmajās Liepājas domes vēlēšanās. Tā būs centriskā partija, kuras biedru rindās nebūšot pieņemami nacionāli radikāli uzskati. "Mums nav pa ceļam ar radikāļiem un nacionālistiem – ne latviešu, ne krievu. Mēs būsim draudzīgi centriski," uzsvēra Hadarovičs. Viņš piebilda, ka pagaidām runājot tikai savā vārdā, jo nav iespējams paust vēl nenodibinātas partijas oficiālo viedokli. Hadarovičs apstiprināja, ka partijas veidošanas procesu vada viņš un Miloslavskis, bet citu iespējamo biedru uzvārdi, tāpat kā partijas nosaukums, vēl netiek publiski izpausti. Partijas dibināšanas kongress, iespējams, varētu notikt decembrī.
"Lielu akcentu liksim uz jauniešiem. Tas nenozīmē, ka sarakstā būs tikai jaunieši, – mums ir ļoti vajadzīgi cilvēki ar pieredzi. Taču konceptuāli jauniešus redzam kā būtisku mērķa grupu ar jaunu, citādu skatījumu," skaidroja Hadarovičs.
"Akcents tiks likts uz Liepājas attīstību un sociālo jomu, lai mazinātu sociālo nevienlīdzību," ieskicējot topošās partijas programmu, atklāja Hadarovičs. "Tikpat būtisks ir arī atbalsts uzņēmējiem – īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri veido valsts ekonomikas pamatu."
Hadarovičs pagaidām atturas prognozēt, kā jaundibināmajai partijai varētu veikties Liepājas domes vēlēšanās un cik deputātu vietu domē tā cer iegūt. Tāpat esot arī pāragri runāt par sadarbību ar citām partijām, taču Hadarovičs norādīja, ka nevēlas novilkt nekādas sarkanās līnijas. Vaicāts, vai piekristu sadarboties ar Liepājas mēra Ulda Seska vadīto partiju, Hadarovičs atzina: "Ar Liepājas partiju arī šobrīd strādājam kopā vienā pašvaldībā. Es personīgi neredzu iemeslu, kāpēc mēs nevarētu sadarboties." Kā jebkurš politiskais spēks, arī jaundibināmā partija vēlētos strādāt domes koalīcijā, nevis opozīcijā, jo tas sniedzot lielākas iespējas ietekmēt lēmumu pieņemšanu un pildīt vēlētājiem dotos solījumus.
Jau ziņots, ka jūlija beigās "Saskaņa" no savām rindām izslēdza divus savus līdzšinējos pārstāvjus Liepājas domē – vicemēru Hadaroviču un deputātu Miloslavski, kuriem pārmeta "priekšvēlēšanu programmas un valdes lēmumu nepildīšanu" un "pārmērīgu sadarbību ar Liepājas mēru Uldi Sesku," pastāstīja "Saskaņas" Kurzemes reģiona koordinators un Liepājas nodaļas valdes loceklis Valērijs Agešins.
Skaidrojot šo lēmumu, Agešins iepriekš pauda, ka šie deputāti atbalstīja vairākus lēmumus, kas bija pretrunā ar priekšvēlēšanu programmu un nodaļas valdes lēmumiem, piemēram, viņi nobalsoja par cenu paaugstināšanu Liepājas sabiedriskajā transportā pagājušajā gadā, par līdzekļu piešķiršanu rallijam Liepājā u.c.
"Šie cilvēki vairāk sadarbojušies ar Liepājas partiju un Uldi Sesku nekā ar "Saskaņas" biedriem," skaidroja Agešins.
"Saskaņa" pēc 2013. gada pašvaldību vēlēšanām pirmo reizi spēja iekļūt valdošajā koalīcijā. Pēdējās pašvaldību vēlēšanās Seska vadītā Liepājas partija nespēja iegūt absolūto vairākumu, tāpēc septiņiem saviem deputātiem koalīcijā piepulcēja trīs "Saskaņas" deputātus – Hadaroviču, Miloslavski un Naumu Vorobeičiku, savukārt opozīcijā tika atstāti pieci deputāti no nu jau likvidētās Reformu partijas. Hadarovičs domē ieguva vadošu amatu, kļūstot par domes priekšsēdētāja vietnieku tūrisma un investīciju jautājumos.