Terorakts Parīzē, Francijā  - 74
Foto: Reuters/Scanpix
Gada laikā kopš traģiskajiem teroraktiem Parīzē drošības situācija Eiropā nav būtiski uzlabojusies, un terorisma draudu līmenis nemazināsies arī nākamgad, šādu viedokli pauda Drošības policijā (DP).

DP uzskata, ka gada laika drošības situācija Eiropā nav būtiski uzlabojusies. Joprojām lielākos draudus rada islāmistu teroristi, kuri savu ideoloģisko mērķu sasniegšanai izmanto vardarbīgas metodes.

Galvenās grūtības, ar kurām saskaras drošības dienesti, ir radikalizācijas tendenču izplatība un teroristu darbības veidu daudzveidība. Teroristiskās organizācijas "Daesh" (''Islāma valsts'') atbalstītāju skaits Eiropā nemazinās, un tie izmanto arvien dažādākas metodes teroristisku darbību veikšanai, situāciju raksturoja DP. Visbiežāk tie ir ļoti vienkārši, individuāli uzbrukumi, izmantojot vieglos ieročus vai nažus. Šie uzbrukumi visbiežāk tiek vērsti pret viegli pieejamiem mērķiem ar zemu aizsardzības līmeni, piemēram, publiskām vietām vai atsevišķiem cilvēkiem.

Papildu draudus rada tā sauktie pārnācēji jeb ārvalstu kaujinieki, kuri no Sīrijas un Irākas atgriežas Eiropā. Šie ir īpaši bīstami terorisma draudu subjekti, jo ir ieguvuši apmācību teroristu treniņnometnēs un pieredzi kaujas darbībās. Šie cilvēki spēj veikt koordinētus un lielāka mēroga terora aktus, kuros nogalināto un cietušo skaits ir ievērojami lielāks, nekā tā saukto pašmāju teroristu veiktajos uzbrukumos, norādīja DP.

DP pieļauj, ka, turpinoties bēgļu plūsmai, pastāv risks, ka to aizsegā var ieceļot radikāli orientētas personas.

Ņemot vērā iepriekšminēto, var secināt, ka kopējais terorisma draudu līmenis pēdējā gada laikā Eiropā nav mazinājies, un paredzams, ka tas nemazināsies arī nākamā gada laikā, secinājusi DP.

Vienlaikus DP atgādina, - lai arī Latvija nav atrauta no Eiropas procesiem, tomēr šobrīd valstī terorisma draudu līmenis joprojām ir zems. DP rīcībā nav informācijas, kas liecinātu par nepieciešamību to mainīt.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 13. novembrī Parīzē vairākos teroraktos tika noslepkavoti vairāk nekā 130 cilvēki, bet apmēram 200 tika ievainoti. Atbildību par uzbrukumu uzņēmās "Islāma valsts".

Beļģijas federālais prokurors Frederiks van Leuvs ir paziņojis, ka džihādistu šūniņa, kas īstenoja Parīzes un šogad 22.martā notikušos Briseles teroraktus, saņēma pavēles no džihādistu grupējuma "Islāma valsts" augstākās vadības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!