Aptaujā tiek vaicāts par to, cik viegli vai grūti pēc atgriešanās ir iekļauties Latvijas sabiedrībā un darba tirgū, cik lielā mērā tiek novērtēta ārzemēs iegūtā pieredze un izglītība, kāda ir reemigrantu apmierinātība ar darbu un nākotnes plāni, liecina LU publicētā informācija.
Aptaujā aicināti piedalīties gan tie, kuri ir darba ņēmēji, gan arī tie, kuri ir uzņēmēji, pašnodarbinātie, vai šobrīd nestrādā.
Aptaujas anketu iespējams aizpildīt līdz 10. decembrim.
"Pēdējos gados sabiedrības uzmanību piesaistījušas dažādas aktivitātes, kas mudinājušas aizbraukušos tautiešus atgriezties Latvijā. 2016. gadā beidzas Ekonomikas ministrijas izstrādātais Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāns, tomēr trūkst informācijas par konkrētu pasākumu nepieciešamības novērtējumu un to, kas palīdzētu Latvijā veiksmīgāk iekārtoties tiem, kuri ir atgriezušies," minēts LU paziņojumā.
Līdzšinējās aptaujas liecina, ka ir gadījumi, kad pēc atgriešanās Latvijā tautieši valsti pamet atkārtoti. Kā norāda LU Diasporas un migrācijas pētījumu centra vadītāja Inta Mieriņa, "ir svarīgi ne vien piesaistīt, bet arī domāt par to, kā noturēt cilvēkus Latvijā. Viens no soļiem būtu labāk saprast, ar kādiem izaicinājumiem saskaras tie, kuri ir atgriezušies Latvijā, un kādu atbalstu viņiem varētu sniegt valsts vai pašvaldības".