Telpu pārveidi veic SIA "Norrus" par 19 000 eiro, ko projektam piešķīrusi Cēsu novada pašvaldība.
Pašlaik par patversmes un atskurbtuves apsaimniekotājiem tiek izsvērta biedrības "Latvijas Samariešu apvienība" un "Latvijas Sarkanais krusts".
Patversmē būs nodrošinātas vietas 12 cilvēkiem, kuru vajadzībām tiks izbūvēta virtuve, labierīcības un duša. Atskurbtuvei būs divas kameras, kurās varēs uzturēties sešas stiprā alkohola reibumā nonākušas personas.
Likums paredz, ka policijai personas stiprā alkohola reibumā jānogādā vispirms to deklarētajā dzīvesvietā vai medicīnas iestādē, bet, ja tas nav iespējams, tad atskurbtuvē. Pašlaik iereibušos bezpajumtniekus Cēsu novada pašvaldības policijai jāved uz tuvāko atskurbtuvi, kas atrodas Rīgā. Tas nozīmē, ka vismaz trīs stundas, kas tiek pavadītas ceļā uz Rīgu un atpakaļ, Cēsīs nav dežurējošās policijas ekipāžas. Cēsu novada pašvaldībai arī jāmaksā Rīgas pašvaldībai par izmantoto pakalpojumu.
Būtiski arī, ka par katru atskurbtuvē nogādāto personu Cēsu novada pašvaldība no Vides un reģionālās attīstības ministrijas saņems līdzmaksājumu 15 eiro apmērā, kas gan nenosegs visas izmaksas, bet kalpos kā būtisks atbalsts patversmes un atskurbtuves darbības nodrošināšanai.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Norrus" pērn strādāja ar 17 381 eiro lieliem zaudējumiem un 69 028 eiro lielu apgrozījumu. Valmierā reģistrētais uzņēmums pieder Normundam Rusmanim, un tajā pērn bija astoņi darbinieki.