Degušie atkritumi  "Prima M" teritorijā Jūrmalā - 2
Foto: LETA
Uzņēmums "Prima M" ir atteicies attīrīt teritoriju Jūrmalā, kurā izcēlās plašais plastmasas atkritumu ugunsgrēks, sacīja Valsts Vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa atklāja, ka uzņēmums VVD turpmākās rīcības plāna vietā ir iesūtījis vēstuli, kurā skaidro, ka tam pieprasīto teritorijas attīrīšanas rīcības plānu neiesniegs. "Prima M" skaidro, ka tam neesot nepieciešamu finanšu līdzekļu šāda plāna īstenošanai. Uzņēmuma pārstāvji vēstulē arī pauž nostāju, ka teritorijā ir atradušās izejvielas, nevis atkritumi.

Bukleviča uzsvēra, ka atbilstoši Vides aizsardzības likumā noteiktajam, VVD uzsāks darbu pie preventīvo un neatliekamo pasākumu organizēšanas Jūrmalā, Ventspils šosejā 47.

Iepriekš vēstīts, ka uzņēmums ceturtdien parakstīja VVD inspektoru pārbaudes aktu, apņemoties izpildīt tam uzdotos VVD uzdevumus. Tajos ietilpst atkritumu un bīstamo atkritumu izvešana līdz 1. augustam, grunts un gruntsūdeņu izpēte, nosakot kopējo slāpekli, furānus, dioksīnus, ķīmiskā skābekļa patēriņu, niķeli, svinu, varu, kobaltu, cinku un kadmiju, kā arī teritorijas apsardzes nodrošināšana.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards šorīt LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja, ka 60% atkritumu nelegālajā izgāztuvē nav sadeguši, un uzņēmumam "Prima M" līdz darba dienas beigām ir jāiesniedz savs turpmākās rīcības plāns teritorijas attīrīšanai.

"Ja viņš to šodien neizdara, tad to darīs VVD, piesaistot kompānijas, kurām ir pieredze un nepieciešamās atļaujas. Vide tiks sakopta līdz pašiem pamatiem, lai piesārņojumam nebūtu iespēja izplatīties tālāk," pauda Gerhards, piebilstot, ka dabu uzsākšana ir pāris dienu jautājums.

Jau ziņots, ka 18. jūnijā pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, aizdegoties plastmasas krāvumiem. Kopējā plastmasas krāvumu degšanas platība bija 12 000 kvadrātmetri jeb 1,2 hektāri. Ugunsgrēks pilnībā tika likvidēts tikai pēc 60 stundu darba.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par šo ugunsgrēku.

VVD skaidroja, ka izgāztuvē bija uzkrāti aptuveni 23 tūkstoši tonnu atkritumu. Dienesta darbinieki norādīja, ka uzņēmums ''Prima M'' nebija saņēmis atbilstošas atļaujas darbību veikšanai ar atkritumiem un, līdz ar to, darbojās nelegāli. Tāpat dienestā jau iepriekš ir saņemtas sūdzības no vietējiem iedzīvotājiem par smakām, kukaiņiem un žurkām. VVD bija izdevusi rīkojumu izvest nelikumīgi glabātos atkritumus no teritorijas līdz 1.jūnijam, bet uzņēmējs šo lēmumu pārsūdzēja. Neraugoties uz šīm darbībām centrālā struktūrvienība atstāja lēmumu negrozītu un atkritumi bija jāizved līdz 24. jūnijam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!