Koļegova
Foto: LETA

Valsts vides dienests (VVD) otrdien izsludinās iepirkumu ugunsgrēkā cietušās Jūrmalas atkritumu glabāšanas vietas sakārtošanai, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Pieteikties konkursā būs iespējams līdz trešdienas pusdienlaikam, bet vēl aptuveni diena nepieciešama piedāvājumu izvērtēšanai un līguma noslēgšanai.

Koļegova skaidroja, ka no teritorijas iespējams izvest visus atkritumus, un Latvijā ir vairākas vietas, uz kurieni tos iespējams pārvest.

Pēc viņas teiktā, Jūrmalā šāda situācija radusies vairāku prettiesisku rīcību dēļ, proti, atkritumi teritorijā ievesti nelegāli un tur glabāti prettiesiski. Lai pierādītu nelegālās darbības, VVD sācis sadarbību ar Zviedrijas kolēģiem.

Tikmēr Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" klāstīja, ka valsts iestāžu rīcība saistībā ar notikušo vēl tiks vērtēta, taču darbība bijusi saskaņota.

"Runa ir par iespējamo krāpšanas shēmu ar dabas resursiem vairāku gadu garumā, šādi ievedot atkritumus," viņš minēja, norādot uz policijas sākto izmeklēšanu. Premjers pieļāva, ka par negodprātīgu rīcību šajā lietā vēl "daudz dzirdēsim".

Kā ziņots, 18. jūnija pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez Valsts vides dienesta atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesli tiks skaidroti izmeklēšanā. Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.

Degušajā teritorijā saimnieko SIA "Prima M". VVD iepriekš skaidroja, ka izgāztuvē bija uzkrātas aptuveni 23 tonnas atkritumu. Dienesta darbinieki norādīja, ka uzņēmums ''Prima M'' nebija saņēmis atbilstošas atļaujas darbību veikšanai ar atkritumiem un, līdz ar to, darbojās nelegāli.

Tāpat dienestā jau iepriekš ir saņemtas sūdzības no vietējiem iedzīvotājiem par smakām, kukaiņiem un žurkām. VVD bija izdevusi rīkojumu izvest nelikumīgi glabātos atkritumus no teritorijas līdz 1. jūnijam, bet uzņēmējs šo lēmumu pārsūdzēja. Neraugoties uz šīm darbībām, centrālā struktūrvienība atstāja lēmumu negrozītu un atkritumi bija jāizved līdz 24. jūnijam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!