Vasaras karstākajos mēnešos Latvijas iedzīvotāju prātus uzkarsēja žurnālā "Ir" publicētās tā sauktās "Rīdzenes sarunas", kurās bija lasāms, kā viesnīcas numuriņā, iespējams, atsevišķi tobrīd pie varas esoši politiķi "dala valsti" – augstāko amatpersonu amatos plānojot iecelt sev lojālus cilvēkus, ar savu varu un naudu paverdzinot medijus un plānojot, kā visveiksmīgāk atbrīvoties no sev nevēlamajiem personāžiem.
Skaļā "Oligarhu lieta" sākās 2011. gada 20. maijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) sākot kriminālprocesu saistībā ar Satiksmes ministrijas (SM), Rīgas brīvostas valdes amatpersonu un valsts amatpersonu, kas ieņem atbildīgu stāvokli, iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem. Toreiz tiesa sankcionēja kratīšanu četrās Saeimas deputāta Ainara Šlesera dzīvesvietās Jūrmalā un vienā dzīvesvietā Rīgā, bet prokuratūrai bija jāsaņem atļauja arī no Saeimas, kura ar balsu vairākumu to gan noraidīja.
Pēc tā laika Valsts prezidenta Valda Zatlera vēsturiskā rīkojuma nr. 2 par referendumu par Saeimas atlaišanu Latvijas balsstiesīgie pilsoņi nobalsoja par parlamenta gāšanu, bet pati lieta ar gadiem pamazām zaudēja savu aktualitāti sabiedrībā. Nu skaļā lieta atkal ir aktualizēta, tomēr, vai izmeklēšana beigsies ar taustāmu rezultātu? Daudzi iesaistītie jau tagad ir skeptiski.