Foto: Publicitātes attēli
Gluži kā viduslaikos par grēkāžiem padarīja raganas, sātanu un tā kalpus, tā mūsdienās populisms, lai izdzīvotu un nokļūtu pie varas, meklē grēkāžus, kurus vainot pie visām cilvēku nelaimēm. Par vienu no šādiem populisma upuriem, kā "Rīgas konferencē 2017" skaidroja Latvijas eksprezidente un Madrides kluba vadītāja Vaira Vīķe-Freiberga, kļuvis liberālisms.

"Es neesmu pārliecināta, ka varu dot vienkāršu un izsmeļošu atbildi uz to, kas ir populisms. Bet es patiesi aicinātu visus padomāt par tā nozīmi. Es tiešām ticu, ka šis vārds ir pieņēmis tādu nozīmi, ko mēs automātiski pieņemam kā tādu, kas ir kaut kas negatīvs un vienlaikus ar šo denotāciju rodas sajūta, ka ir kaut kāda elite, kas skatās tā augstprātīgi uz nemazgātajām tautas masām," sacīja eksprezidente.

"Populisms ir tāds politikas aspekts, kas, manuprāt, atšķiras no tādām patiesām un apbrīnojamām tautas kustībām, kas virza tautas masas attaisnojama iemesla un pamatojuma dēļ. Atšķirība populisma gadījumā ir tāda, ka tas tiek darīts liekulīgi. Ar nolūku manipulēt masas un tām pārdot tādu kā muļķa naudiņu vai muļķa zeltu, nevis īstu," sacīja Vīķe-Freiberga.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!