Diskutējot par "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja nomaiņu, kā viens no kandidātiem uz šo amatu vērtēts arī ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens, kuram tādā gadījumā būtu jāatgriežas darbā parlamentā un jāatstāj ministra amats, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Jautājums par "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāju ir aktuāls, jo pašlaik to vada Solvita Āboltiņa, kurā plāno nolikt parlamentārietes mandātu un atgriezties diplomātiskajā dienestā. "Vienotībai" bez Ašeradena esot arī citi kandidāti uz Saeimas frakcijas vadītāja amatu, lēmums pagaidām nav pieņemts un priekšā ir diskusijas par šo jautājumu partijā.
Ašeradens šo jautājumu nekomentēja. Tikmēr vairāki citi politiķi neoficiāli atzina, ka šāda iespēja apsvērta, tomēr šim amatam tiekot vērtēta arī deputāta Hosama Abu Meri kandidatūra. Atsevišķi politiķi norādīja, ka Abu Meri kļūšana par frakcijas vadītāja amatu varētu būt ticamāks scenārijs, citi ir pretējās domās.
Abu Meri apgalvoja, ka viņam nav izteikts piedāvājums uzņemties frakcijas vadību, bet partijā notiek diskusijas par politiskā spēka attīstību un pārmaiņām. Viņš skaidroja, ka frakcijas vadītājam jābūt uzticībai no politiskā spēka pārstāvjiem. Ja "Vienotība" lemtu uzticēt šos pienākumus Abu Meri, viņš to nopietni izvērtētu.
Pēc Ašeradena nonākšanas partijas "Vienotība" priekšsēdētāja amatā tika runāts, ka par frakcijas priekšsēdētāju varētu kļūt Saeimas deputāts Ainars Latkovskis, kurš tika iecelts par partijas priekšsēdētāja vietnieku, kurš atbild par sadarbību ar frakciju, tomēr Latkovskis frakcijas vadīšanu neesot vēlējies uzņemties.
Avoti valdībā zināja teikt, ka jautājums esot apspriests arī ar premjeru Māri Kučinski (ZZS), kurš esot noraidījis pāris piedāvājumus par iespējamiem Ašeradena aizstājējiem ministra amatā.
Ašeradens šogad augustā partijas kongresā kļuvis par partijas priekšsēdētāju, šajā amatā nomainot Andri Piebalgu. Pašlaik Ašeradens ir nolicis deputāta mandātu uz laiku, kamēr viņš ieņem ekonomikas ministra amatu. Ministra un deputāta amatu gan var apvienot, taču parasti lielas slodzes dēļ politiķi šādu iespēju neizvēlas.