Viņa skaidroja, ka, samazinoties iedzīvotāju skaitam, samazinās ūdens patēriņš, līdz ar to esošās ūdens apgādes sistēmas uzturēšanas izmaksas tiek pārnestas uz mazāku patērētā ūdens daudzumu.
Pašlaik spēkā ir 2014.gada ūdensapgādes tarifs. Kopš tika noteikts spēkā esošais tarifs, ūdens patēriņš Rīgā samazinājies par aptuveni 13%. Kā skaidroja Kalniņa, tas esot saistīts ar iedzīvotāju migrāciju no galvaspilsētas uz Pierīgu.
Uzņēmuma vadītāja piebilda, ka vienas mājsaimniecības izdevumi saistībā ar ūdensapgādes tarifa pieaugumu mēnesī varētu palielināties par aptuveni 2,5 līdz 3 eiro.
Savukārt domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), pretēji Kalniņas paustajam, iepriekš ir paziņojis: "Ir izdevies apturēt iedzīvotāju skaita kritumu un šogad pat ir novērojams neliels, bet tomēr pieaugums. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, 2016.gada laikā iedzīvotāju skaits pieaudzis par aptuveni 6000, šā gada sākumā sasniedzot 704 476 cilvēkus."
Kā ziņots,piektdien plkst.12 Rīgā, Ūnijas ielā 45 Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) rīko sanāksmi, kurā plānots uzklausīt iedzīvotājus saistībā ar "Rīgas ūdens" plānu celt ūdenssaimniecības un kanalizācijas pakalpojumu tarifu, informēja SPRK pārstāvji.
Patlaban "Rīgas ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumiem piemēro SPRK 2014.gadā
apstiprināto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 63 centi bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) par kubikmetru. Šo tarifu veido ūdens ražošanas pakalpojuma tarifs 23 centi par kubikmetru un ūdens piegādes pakalpojuma tarifs 40 centi par kubikmetru.
Jaunais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekts paredz ūdensapgādes tarifu 86 centu (bez PVN) apmērā par kubikmetru.
Savukārt kanalizācijas pakalpojumiem patlaban tiek piemērots tarifs 65 centi par kubikmetru (bez PVN), kuru veido notekūdeņu savākšanas pakalpojuma tarifs 32 centi par kubikmetru un notekūdeņu attīrīšanas pakalpojuma tarifs 33 centi par kubikmetru.
Jaunais kanalizācijas pakalpojumu tarifs paredzēts 77 centu (bez PVN) apmērā par kubikmetru.
Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu izmaiņas "Rīgas ūdens" skaidro ar dabas resursu nodokļu un citu nodokļu izmaksu pieaugumu, ūdenssaimniecības pakalpojuma apjomu samazināšanos un ekspluatācijas izmaksu pieaugumu.