Darbu Rīgas domes Satiksmes departamentā (RDSD) turpina amatpersona, kas iesaistīta Krišjāņa Barona ielas remontdarbu dokumentu viltošanas lietā, un dome negrasās viņu atlaist, pirmdien vēsta LTV Raidījums "Panorāma".
LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka divi no sešiem aizdomās turamajiem, pret kuriem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdza Ģenerālprokuratūru sākt kriminālvajāšanu par dokumentu viltošanu saistībā ar seguma atjaunošanu Barona ielā, ir bijušais RDSD Būvdarbu vadības nodaļas vadītājs Uģis Broža un tagadējā vadītāja pienākumu izpildītāja vietnieks Jānis Spriņģis.
"Viņš ir Būvuzraudzības nodaļas viens no nedaudzajiem ekspertiem. Ilgstoši strādā departamentā, ļoti pieredzējis puisis. Līdz ar to, ņemot vērā kadru deficītu un arī to, ka mums ir grūtības ilgstoši atrast speciālistus, mēs īpaši neraujamies no kāda šķirties," saka RDSD direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins (attēlā).
RDSD, veicot pārbaudi par seguma atjaunošanas darbiem Barona ielā, nekonstatēja finansiālus zaudējumus. Arī sūdzību par Spriņģa līdzšinējo darbu neesot. Turklāt Spriņģim netika noteikti arī ierobežojumi amata pienākumu veikšanai.
"Šobrīd, cik mums ir informācija, tiek pārmests, ka būvuzraugs aktu ir parakstījis, nevis atrodoties objektā, bet pēc tam esot mājās, kas ir Latvijas būvniecībā normāla prakse," saka Jakrins.
Šobrīd KNAB prokuratūru lūdzis piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli pret divām juridiskajām personām. Detalizētāku informāciju par procesu KNAB nesniedz.
Arī prokuratūra pagaidām no komentāriem atturas. "Ģenerālprokuratūra ir šīs minētās krimināllietas virzītājs, bet neko vairāk mēs nekomentējam, jo ģenerālprokuratūra šo lietu saņēma 12. decembrī, un tuvāko 10 dienu laikā prokuroram jāpieņem kaut kāds lēmums. Šobrīd šīs 10 dienas nav pagājušas, un prokuratūra arī neko plašāk nekomentē," skaidro Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.
Līdz 22. decembrim Ģenerālprokuratūrai jāizlemj par kriminālvajāšanas sākšanu šajā lietā.
Pēc LTV rīcībā esošās informācijas līdz ar Brožu un Spriņģi aizdomās tiek turēts arī Barona ielas būvuzraugs Andrejs Kisiļevs-Podgornijs, kuru šim darbam nolīga uzņēmums "Bild". Vai pret uzņēmumu piemērots ietekmēšanas līdzeklis, tā pārstāvji neatklāj. Taču to atzīst cits uzņēmums – kompānija "Binders", kas veica Barona ielas seguma nomaiņu.
Ziņots, ka kriminālprocesu par dokumentu viltošanu saistībā ar seguma atjaunošanu Barona ielā KNAB sāka 2016. gada oktobrī. Toreiz KNAB pārstāvji pabija gan Rīgas domes Satiksmes departamentā, gan arī Barona ielas būvnieka SIA "Binders" birojā, lūdzot apskatīt ar ielas būvniecību saistītos dokumentus. Kriminālprocess bija sākts par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, kas saistīti ar dokumentu viltošanu būvdarbu proces.