Rubenis portālam "Delfi" sacīja, ka pagājušajā nedēļā griezies pie LELB arhibīskapa Jāņa Vanaga ar lūgumu atbrīvot viņu no mācītāja amata.
"Mans lūgums ir pieņemts un apstiprināts. Šobrīd es vairs neesmu Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs. Esmu un palieku Rīgas Lutera draudzes loceklis," norādīja Rubenis.
"Tas ir rūpīgi izsvērts un pārdomāts lēmums, kas izriet no ilgstošiem ārējiem un iekšējiem procesiem manī un Baznīcā," atzīmēja Rubenis, norādot, ka no plašākiem komentāriem viņš pašreiz atturēsies.
"Manā vērtību sistēmā nekas nav mainījies. Joprojām uzskatu par savas dzīves svarīgāko uzdevumu palikt garīgās izaugsmes ceļā, mācoties būt patiesākam, mīlošākam, drosmīgākam cilvēkam un palīdzēt šo ceļu atrast un tajā augt citiem cilvēkiem," atzīmēja Rubenis.
LELB pārstāvis Kaspars Upītis portālam "Delfi" sacīja, ka mācītājs Juris Rubenis lūdzis viņu atbrīvot no mācītāja kalpošanas un svītrot no mācītāja saraksta.
Bīskapu kolēģija respektēja viņa lūgumu, sacīja Upītis.
Laikrakstam "Latvijas Avīze" (LA) Vanags trešdien izvērstāk paskaidrojis Rubeņa atkāpšanās iemeslus. "Šo lūgumu viņš man izskaidroja personīgā sarunā, taču nevēlējās tuvākus paskaidrojumus iekļaut iesniegumā. Viņš uzskatīja, ka iemesli ir tik personīgi, ka tos var atklāt savam bīskapam, bet ne nodot publiskai apspriešanai. Man tas jārespektē," Vanaga teikto citē LA.
"Pirmkārt, tas saistās ar Rīgas iecirkņa mācītāju aicinājumu uz teoloģisku diskusiju par viņa grāmatās paustajām atziņām. Mācītāja statuss uzliek pienākumu sarunāties ar kolēģiem par mācības jautājumiem. Domāju, ka saruna būtu devusi labumu visiem, taču Juris nejuta motivāciju ieguldīt laiku un spēku šādā diskusijā. Tur varu viņu saprast. No otras puses, šis lēmums saistās ar Jura paša garīgo ceļu un meklējumiem. 36 gadus viņš ir bijis mācītājs, bet nu ir laiks to atstāt un sekot Dieva noslēpumainajai vadība. Tādu viņš redz savu tālāko ceļu Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā," laikraksts citē Vanagu.
"Draudzē Juris Rubenis vairs nekalpo daudzus gadus, bet līdz šim noturēja dievkalpojumus savā Elijas nama rekolekciju centrā. Turpmāk viņš to vairs nedarīs. Taču viņš negatavojas atstāt LELB, veidot savu konfesiju vai kļūt par brīvmācītāju. Viņš arī nevēlas celt nekādas apsūdzības baznīcai – kas izskaidro viņa atturēšanos no komentāriem. Rubenis joprojām ir mācībspēks Lutera akadēmijā un loceklis Torņakalna draudzē. Un protams, svarīgi ir tas, ka paliekam draugi, kādi esam bijuši vairāk nekā 30 gadus," uzsver arhibīskaps, runājot par mācītāja aiziešanu no amata.
Savukārt mācītājs Indulis Paičs sociālajā tīklā "Facebook" rakstījis, ka notikusi vairāku mācītāju "agresīvā kampaņa pret mācītāju Juri Rubeni, kas sasniedza zīmīgu kulmināciju pagājušā gada Klusajā nedēļā, ir turpinājusies visa gada garumā."
""Rūpju māktie" Rīgas un daži apkārtnes mācītāji ir nākuši kopā, runājuši, veidojuši komisiju, kas sastāda vēstules gan pašam Jurim, gan izvirza prasības bīskapiem rīkoties. Pat tiem, kurus Juris savā laikā pats ir kristījis un ievadījis ticībā, licies svarīgi cīnīties ar "ļaunumu", kas nāk no Rubeņa grāmatām un kristietības izpratnes," rakstīja Paičs.
"Pirms dažām dienām mācītājs Rubenis ir uzrakstījis atlūgumu, ko arhibīskaps ir pieņēmis. Pēc 36 gadu ilgas kalpošanas Juris Rubenis vairs nav LELB mācītājs. Viņš ir atdevis savu amata krustu arhibīskapam Vanagam, atdāvinājis savus kolārkreklus, albu un stolas draudzei, un kļuvis par ierindas Rīgas Lutera draudzes locekli," rakstīja Paičs.
"Par Juri man ir mierīgs prāts – es pilnībā saprotu viņa lēmumu, jo cīnīties ar cilvēkiem, kuri ir par slinku, lai palasītu pat to grāmatu, ar kuru viņi cīnās, nemaz nerunājot par kādu izglītošanos plašākā nozīmē, ir bezcerīgi," atzīmēja Paičs.
Jau vēstīts, ka sabiedrībā plašas diskusijas pērn izsauca Rubeņa grāmata "Viņa un viņš. Attiecības. Mīlestība. Sekss". Grāmatu tika rosināts sadedzināt, bet Rubenim pārmesta pārāk brīva interpretācija.