'Apakšuzņēmēju shēmā' cietušie apsargi neredz iespēju taisnīgam iznākumam
Foto: Shutterstock
Apsardzes nozarē tā sauktās "apakšuzņēmēju shēmas" nav nekas neparasts – tas ir viens no veidiem, kā darboties pelēkajā zonā un mēģināt izvairīties no nodokļu nomaksas. Par upuriem šādām shēmām savā ziņā kļūstam visi, jo nauda, kurai vajadzētu tikt iemaksātai valsts budžetā, aizripo nezināmu kabatu virzienā, tiesa, vēl spēcīgāk to izjūt shēmojošo uzņēmumu darbinieki, kas var attapties pie tukšas siles.

Pērnā gada decembrī portāls "Delfi" ziņoja par uzņēmumu SIA "Termolate", kuru kā apakšuzņēmēju Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" objektu apsargāšanai bija nolīdzis SIA "Koblenz". Pērnā gada novembrī Valsts ieņēmumu dienests (VID) apturēja "Termolates" saimniecisko darbību. Kā liecināja "Lursoft" pieejamā informācija, uzņēmumam VID administrēto nodokļu parāds 7. decembrī bija vairāk nekā 163 tūkstoši eiro.

"Termolate" īsi pirms saimnieciskās darbības apturēšanas no darba bija atbrīvojusi darbiniekus, tiesa, viņus pašus par to neinformējot, tādēļ viņi darbā ieradušies vēl vairākas nedēļas pēc tam, kad oficiāli jau bijuši atlaisti, portālam "Delfi" pastāstīja vairāki bijušie "Termolates" darbinieki, kuri vēlējas palikt anonīmi. Uzņēmums saviem padotajiem arī divus mēnešus nebija izmaksājis algas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!