Pērn ārvalstīs notiesāti 35 Latvijas valstspiederīgie, kuri nodarbojušies ar narkotisko vielu tranzītu un kurjerpakalpojumiem. Tas ir par diviem gadījumiem vairāk nekā 2016. gadā, liecina Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta apkopotie dati.
Departamenta direktore Guna Japiņa skaidro, ka cilvēki ārzemēs nereti uzķeras uz solījumiem par vieglu peļņu. "Solījumi par paciņas aizvešanu saņemt dāsnu atlīdzību bieži beidzas ar kurjera aizturēšanu. Tostarp eksotiskās valstīs, kur konsulāro palīdzību sniegt ir sarežģīti. Jāņem vērā, ka daudzās valstīs pret narkotiku kurjeriem vēršas bargi, izpildot nāvessodus vai piespriežot mūža cietumsodu," norāda Japiņa, izceļot gadījumu, kad vien ar citu valstu kolēģu palīdzību izdevies Latvijas narkokurjeru izpestīt no nāvessoda Malaizijā.
Par tendenci kļūst arī Latvijas valstspiederīgo iesaistīšanās cilvēku tirdzniecībā, brīdina Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Kopā ar Iekšlietu ministriju šovasar taps informatīvā kampaņa, kas brīdinās sabiedrību par cilvēktirdzniecību un "moderno verdzību", proti, darbu ārvalstīs par neatbilstošu atalgojumu vai neatbilstošos apstākļos. Rudenī par šiem riskiem informēs arī pašvaldības.