Premjers skaidroja, ka budžeta programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" ir palikuši pieci miljoni eiro. Pēc viņa paustā, gada nogalē vēl varētu lūkoties, vai nerodas kāda ekonomija, tai skaitā LM "maciņā", tomēr tas noteikti "nav nedēļas jautājums".
Kučinskis uzsvēra, ka no LM vēlas sagaidīt ilgtermiņa risinājumu. Ministrijai būtu jāsniedz skaidrs redzējums par to, kas notiks tuvākajā laikā. "Vairāk neko pašlaik diemžēl izdarīt nevarēs," pauda premjers.
Kā ziņots, valsts sociālās aprūpes centru darbinieki 28. septembrī gatavojas astoņu stundu badastreikam, jo vēlas, lai zemāk atalgotajiem darbiniekiem, kuri patlaban saņem tikai 430 eiro lielu bruto algu, atalgojums tiktu palielināts vismaz par 100 eiro, pastāstīja Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrejs Jirgensons.
Jirgensons sacīja, ka darbinieki nav apmierināti ar savu zemo atalgojumu, kurš ilgstoši nav mainījies. Pēc viņa paustā, arodbiedrība mēģinājusi saprast, kā varētu nodrošināt, lai darbinieki tiktu sadzirdēti, tomēr nevēlējās sākt streiku, jo tādā gadījumā ciestu viņu aprūpētie cilvēki. Šī iemesla dēļ arodbiedrība nolēma pieteikt vienas dienas badastreiku, lai pievērstu politiķu un Finanšu ministrijas uzmanību.
Arodbiedrības priekšsēdētājs ir pārliecināts, ka tiks panākta algu palielināšana, īpaši zemi atalgotajiem aprūpētājiem sociālās aprūpes centros. Jirgensons tic, ka arodbiedrības lūgums tiks uzklausīts un nepieciešamie 6,4 miljoni eiro tiks piešķirti.
LM nākamgad budžetā jau ir pieprasījusi papildu 6,4 miljonus eiro atalgojuma palielināšanai valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem.
Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē pastāstīja, ka šādu pieprasījumu LM iesniegusi kā prioritāru pasākumu nākamā gada budžetam. LM rosina nākamgad piešķirt 6,4 miljonus eiro, 2020.gadā - 8,1 miljonus eiro, bet 2021.gadā un turpmāk ik gadu 16 miljonus eiro atalgojuma palielināšanai sociālās aprūpes centros.
Tāpat LM rosina paredzēt atbalstu valsts sociālajiem aprūpes centriem, kuros uzturas bērni. Tas paredz 0,6 miljonus eiro atlīdzībai ik gadu, sākot ar 2019.gadu.
Kopumā Latvijā ir pieci valsts sociālās aprūpes centri ar 27 filiālēm, kur kopumā ir 4103 vietas. Sākot ar 2013.gadu sociālās aprūpes centru darbinieku atalgojums ir pakāpeniski palielināts, uzsver LM.