Foto: Daiļamatniecības parāde Pēterbaznīcā jeb 'ko neredzēja Romas pāvests'
Foto: DELFI Aculiecinieks
Neilgi pirms Romas pāvesta vizītes ar Rīgas radinieku iegāju Svētā Pētera baznīcā. Nezinu, vai izstāde bija iekārtota tieši pāvestam, bet mani tā pārsteidza. Pirmkārt, jau ar daudzveidību. Strādājuši bija Rīgas un Latvijas mākslinieki: kalēji, rotkaļi, audēju, šuvēji, kokgriezēj – visus nenosauksi. Starp darbiem arī to autoru, kas sen aizgājuši aizsaulē.

Izstāde bija izkārtota jau plaisāt sākušajā augstākajā Rīgas sakrālajā celtnē – Svētā Pētera baznīcā. No tās augstumiem mēs varējām redzēt daudzas vēsturiskas vietas. Kādreizējo krustnešu citadeli, Doma baznīcu, Dzelzceļa tiltu, par kuru gāja cīņa valsts pastāvēšanas un brīvības karā. Centrāltirgus paviljonus, kas savā laikā bija domāti cepelīnu glabāšanai. Mūsu Gaismas pili, un tehniskās zinātnes virzītāju – Rīgas Tehnisko universitāti. Pašā baznīcā arī radās dažādu domu un pārliecību pretstati.

Te satikās tautas daiļrade ar sakrālo vēsturi, bruņniecisko lepnumu un mūžīgo, senas tautas senču gudrību. Tā bija nemanāmi ieausta jostās, seģenēs, galvas rotās un iekalta saktās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!