Foto: DELFI
Atnākot pēc regulāri lietotajām diabēta zālēm, kādā aptiekā Rīgā pensionārs Andris negaidīti uzzināja – ierasto medikamentu valsts vairs nekompensē. Tā vietā pieejams cits, lētāks preparāts, par kura kvalitāti viņš nobažījies. Pašreizējos valsts zāļu kompensēšanas principus kritizē arī ārstu un pacientu biedrības, secinot, ka par prioritāti izvirzīta medikamenta cena, nevis kvalitāte.

Andris ir otrā tipa diabēta pacients jau 15 gadus. Ar neārstējamo slimību pēdējos četrus gadus viņš sadzīvojis, lietojot ASV ražotu un valsts kompensētu medikamentu. Par trīs mēnešiem nepieciešamo zāļu daudzumu Andrim bija jāpiemaksā vien nedaudz vairāk par trim eiro.

Arī septembrī, dodoties pēc izdzīvošanai nepieciešamajām zālēm, Andris bija pārliecināts, ka pirks ģimenes ārsta izrakstītās, ierastās, taču notika citādi. "Aizejot pēc kārtējās zāļu devas, farmaceite laipni paskaidroja, ka par pieprasīto daudzumu trim mēnešiem man jāmaksā vairāk nekā 45 eiro," skaidro diabēta pacients. Tā vietā piedāvāts pilnībā apmaksāts medikaments, kas ražots Slovēnijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!