Foto: LETA
Cilvēku neapmierinātība ar to, kā pēc Latvijas simtgadei veltītā salūta tika organizēta gājēju plūsma un satiksme, tostarp "Pasažieru vilciena" reisi, ir pamatota un mums devusi mācību, ka šāda mēroga pasākumi ir jāorganizē apķērīgāk, tā sarunā ar portālu "Delfi" sacīja sociālantropologs un pilsētpētnieks Viesturs Celmiņš, kurš bijis Fulbraita stipendiāts Ņūskūlas Universitātē Ņujorkā un ESRC stipendiāts Kembridžas Universitātē.

Viņš skaidro, ka vairāku apsvērumu, tostarp simbolisku un ģeogrāfisku, dēļ 11. novembra krastmala ir piemērota šāda mēroga svinībām, taču vienlaikus jādomā, kā kontrolēti pārraudzīt cilvēku ierašanos un aiziešanu no pasākuma. Viņaprāt, pašreizējā pasākuma plānošanā un izpildījumā aptuveni simt tūkstošus lielais apmeklētāju skaits pārsniedzis pasākuma norises vietas kapacitāti.

"Manuprāt, 11. novembra krastmala ir piemērota un tā ir ļoti svarīga lielai populācijas daļai. Tā ir simboliska. Tad, kad mēs runājam par valstiski nozīmīgiem pasākumiem, mums nav bezgalīga lokāciju saraksta. Tas droši vien nebūtu mikrorajons, tāpēc ka svarīgas norises mēs vienmēr rīkojam pilsētas centrā. Bet būtiskais jautājums ir, kādam cilvēku skaitam šī vieta šādos pasākumos ir piemērota. Šajā gadījumā ļoti nopietns jautājums ir no organizatoru puses: ja mēs gadu esam intensīvi veidojuši simtgades norisi, tad man šķiet pārsteidzoši un mulsinoši, ka atbildīgās institūcijas nenovērtē, ka būs lielāks cilvēku pieplūdums nekā parasti. Šis ir simtgades 18. novembris, un varētu taču apsvērt, ka cilvēku būs ievērojami vairāk," sacīja eksperts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!