"Vispirms mums ar ģimeni bija ļoti grūti pastaigāties pa Mežaparka celiņiem, jo tie bija pārvērtušies par bīstamām slidotavām. Vēl lielāks pārsteigums bija apjomīgā cirsma pie pašas Dziesmusvētku estrādes. Kam tie koki traucēja?" vaicā Vladislavs.
Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka februāra otrajā nedēļas nogalē aculieciniece Līga Mežaparkā ievēroja daudzus ar krāsu iezīmētus kokus. Viņa bija noraizējusies, vai tos plānots nocirst.
Uzņēmumā "Rīgas meži" mierināja, ka ar zaļo līniju apzīmētās priedes nav plānots nocirst.
"Līnijas uz kokiem vai nu iezīmē cirsmas robežas vai priedes apzīmētas kā īpaši vērtīgi koki," sacīja SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Edgars Vaikulis. Apzīmējumus speciālisti izmanto darbu plānošanai, organizēšanai.
Uzņēmumā aicina iedzīvotājus paļauties uz to mežkopības, dabas aizsardzības un vides ekspertu izglītību un kompetenci, kuri rūpīgi izplānojuši meža kopšanas darbības Mežaparkā.
"Atkārtoti vēršu uzmanību, ka kopšanas cirtes darbu plāns izstrādāts, konsultējoties ar Latvijas Dabas fonda, Pasaules dabas fonda, Latvijas Ornitologu biedrības un Vides aizsardzības kluba speciālistiem, ņemot vērā viņu ieteikumus. Mērķis visiem ir viens – lai Mežaparks būtu skaists, kopts un, pats svarīgākais, – saglabāts priežu mežs nākamajām paaudzēm," sacīja Vaikulis.
Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka pašvaldības SIA "Rīgas meži" izstrādājusi Mežaparka apsaimniekošanas plānu, kas priežu labklājības nolūkos paredz parkā izcirst lapu kokus, vecajām priedēm traucējošos sugasbrāļus, kā arī pameža krūmus.
Turpmāko astoņu gadu laikā kopšana lielākajā daļā no meža teritorijas nozīmēs lapu koku izciršanu, atsevišķu priežu izciršanu vietās, kur tās traucē vecajām priedēm, kā arī pameža krūmu izciršanu.
Rīgas meži" darbus plāno veikt pa daļām, galvenokārt strādājot rudeņos un ziemās. Darbus pilnībā apturēs laika posmā no aprīļa līdz jūlijam, kad Mežaparkā ligzdo putni.
Pagaidām nav precizēts, cik lielu apjomu paredzēts izcirst.