Lēmuma projektu "Par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam Krišjānim Arturam Kariņam" opozīcijas deputāti lūguši iekļaut 11. aprīļa Saeimas sēdes darba kārtībā.
Saskaņā ar Kārtības rulli šāds Saeimas lēmuma projekts iekļaujams Saeimas sēdes darba kārtībā ne agrāk kā piecas dienas, bet ne vēlāk kā desmit dienas pēc tā izsniegšanas deputātiem. Šādu parlamenta lēmuma projektu var iesniegt Saeimas komisija vai ne mazāk kā desmit deputāti, un tas nav uzskatāms par patstāvīgo priekšlikumu.
Lēmuma projekta par neuzticības izteikšanu Kariņam parakstījuši 11 deputāti: Aldis Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts), Uldis Augulis (ZZS), Jūlija Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte), Linda Liepiņa ("KPV LV"), Karina Sprūde ("KPV LV"), Valērijs Agešins (S), Vjačeslavs Dombrovskis (S), Ivans Ribakovs (S), Nikolajs Kabanovs (S), Boriss Cilevičs (S) un Artūrs Rubiks (S).
Komentējot parakstīto lēmuma projektu, Gobzems savā "Facebook" lapā norādījis: "Saeimas dotie uzdevumi ir jāpilda. Un laicīgi. Nevis kaut kad tad, kad ienāks prātā. Tiesiskā valstī parlamenta lēmumus izpilda, nevis ignorē. Tāpēc premjera Kariņa demisijas pieprasījums."
Vēstīts, ka Saeima iepriekš uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) izvērtēt iespējas atcelt obligātā iepirkuma komponenti (OIK) līdz šā gada 31. martam. Taču, pamatojoties uz ministrijas sniegto informāciju, ka OIK straujai atcelšanai būs smagas ekonomiskās sekas, valdība lēma nevirzīt priekšlikumu par OIK atcelšanu Saeimas noteiktajā termiņā.
Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka janvārī līdz ar jaunās valdības apstiprināšanu izveidojās neikdienišķa situācija parlamentā, radot oficiālu koalīcijas opozīciju. Vairāki "KPV LV" deputāti balsoja "pret" Krišjāņa Kariņa (JV) valdību.
"Pret" Kariņa valdību balsoja no "KPV LV" frakcijas un partijas izslēgtais Gobzems, kā arī citi vēl frakciju pārstāvoši deputāti: Didzis Šmits, Iveta Benhena-Bēkena, Liepiņa un Sprūde. Pēc valdības apstiprināšanas "KPV LV" palikušais opozīcijas četrinieks turpināja Saeimas sēdēs balsot pēc saviem ieskatiem, nepakļaujoties frakcijas vai koalīcijas disciplīnai.