Valdošās koalīcijas politiķi vēlas sagaidīt "juridiskus argumentus" pirms kādas rīcības saistībā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) vai diskusijas par iespēju atstādināt tās locekļus.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien pēc koalīcijas partiju iknedēļas sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka politiķi diskutēja par sabiedriskā medija likumu. "Mēs visi esam vienisprātis, ka tā kārtība, kāda šobrīd ir, gluži nefunkcionē tā, kā tai vajadzētu funkcionēt," norādīja Kariņš. Viņš piebilda, ka ar likumu šīs nepilnības tikšot novērstas.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) pauda, ka politiķi nolēmuši sagaidīt Valsts kontroles (VK) ziņojumu par NEPLP darbu, kā arī prokuratūras secinājumus pēc Latvijas Žurnālistu asociācijas iesnieguma par Latvijas Televīzijas (LTV) vadības konkursu.
VK atzinums būs pieejams sabiedrībai tuvākajās nedēļās, teica Kaimiņš, piebilstot, ka priecātos pēc iespējas ātrāk saņemt arī prokuratūras atzinumu. Lai visi lēmumi būtu juridiski pareizi pieņemti, ir nepieciešama kļūdas ieraudzīšana, nepieciešami dokumenti, skaidroja Kaimiņš.
Jaunās konservatīvās partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzsvēra, ka partija rosinās NEPLP vadītājas Daces Ķezberes atstādināšanu, ja saņems apstiprinājumu, ka viņa rīkojusies apzināti nelikumīgi, organizējot LTV valdes konkursu.
Tikmēr "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts atsaucās uz Saeimas Juridiskā biroja atzinumu, kur "nepārprotami pateikts", ka ir visai maz jautājumu, kad var vērtēt, vai kāds NEPLP loceklis būtu zaudējis labu reputāciju.
Jau ziņots, ka konkursa rezultātā NEPLP nolēma par LTV valdes priekšsēdētāju apstiprināt farmācijas kompānijas "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, bet par LTV valdes locekli digitālās attīstības un satura jautājumos - XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem nebija iepriekšējas darba pieredzes medijos.
Paužot uzskatu, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst amatu konkursa nosacījumiem un augstajām prasībām, gan vairākas politiskās partijas, gan žurnālisti un Latvijas Žurnālistu asociācija aicināja NEPLP atcelt šī konkursa rezultātus un rīkot jaunu konkursu. NEPLP to nedarīja un pārmetumus noraidīja. Vēlāk paši Giels un Juhņēviča paziņoja, ka atsakās no amatiem LTV valdē.