Dzirdot juristu diskusijas par to, kas īsti ir ģimene un tās definīcija, rodas sajūta, ka viņiem šajā jautājumā nenāktu par sliktu antropoloģisks ieskats, tā festivāla "Lampa" diskusijā "Ko nozīmē ģimene mūsdienu sabiedrībā?" sacīja Rīgas Stradiņa universitātes docents un antropologs Klāvs Sedlenieks.
Sedlenieks piedalījās Latvijas Antropologu biedrības rīkotajā diskusijā, kurā tiek spriests par to, kā Latvijā pastāv dažādi uzskati par to, kas ir ģimene un kāda ir tās loma mūsdienu sabiedrībā. Eksperti sprieda par to, ka, lai gan izpratne par ģimeni un radniecību var šķist pašsaprotama, vienprātības par šo jēdzienu nozīmi un realitātēm nav nedz virtuves sarunās, nedz pētniecības inkubatoros. Arī rīcībpolitikas diskusijas nereti notiekot vien plaši izplatītu stereotipu un "veselā saprāta" līmenī.
"Mēs vairs nevaram operēt ar vienu rāmi, kas tieši ir ģimene. Jo tās prakses ir ļoti dažādās. Piemēram, viena vecāka ģimene ir jau kaut kas pavisam ļoti tradicionāls," sacīja eksperts, atsaukdamies arī uz nodibinājuma "Tēvi" pasūtīto pētījumu, kurā secināts, ka ģimenes Latvijā bieži balstās uz mātēm un viņu bērniem, bet vīrietis šajās ģimenēs ir kā mainīgais elements.