Gatavojam cilvēkus izrakstīšanai no slimnīcas. Paliatīvā aprūpe Stradiņa slimnīcā
"Mans pirmais nosacījums bija – daudz bonusu personālam. Lai strādātu šādā nodaļā, cilvēkiem jābūt motivācijai. Darbs ir grūts – gan fiziski, gan psiholoģiski," atzīst Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas galvenā māsa Dace Kancāne. Viņa ir viena no tiem cilvēkiem, pateicoties kuriem 2019. gada pavasarī slimnīcā tika atvērta paliatīvās aprūpes nodaļa.

Līdz tam rīdziniekus, kuriem pēc ārstēšanās profila nodaļā bija nepieciešama ilgstoša medicīniskā aprūpe, uzņemt varēja paliatīvās aprūpes nodaļa Rīgas Austrumu slimnīcā. Tomēr tur pieņēma tikai onkoloģijas pacientus, turklāt, lai tiktu pie gultasvietas palātā, bija jāgaida samērā garā rindā. Stradiņa slimnīcā paliatīvā aprūpe ik dienu bija nepieciešama pieciem līdz desmit pacientiem, un galu galā slimnīcā nolēma, ka tā turpināties nedrīkst.

Jaunajai paliatīvās aprūpes nodaļai jākļūst par starpposmu starp smagi slimo pacientu stacionāro un ambulatoro ārstēšanu, teic slimnīcas galvenā ārste Eva Strīķe. Nodaļas atklāšanu aprīlī nolēma neafišēt – tobrīd vēl nebija līdz galam skaidrs, kā tā darbosies un cik pacientu varēs uzņemt. Daudziem darbiniekiem tā bija pirmā pieredze paliatīvajā aprūpē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!