Skolu tīkla sakārtošanā Šuplinska vēlas panākt pašvaldību domāšanas maiņu
Foto: LETA

Ar uzsvaru uz kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu Ministru kabinets otrdien vienbalsīgi un bez iebildumiem pieņēma zināšanai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto starpziņojumu par vidusskolu tīkla izvērtējumu Latvijā, kas jau šī gada martā pārtaps konkrētā piedāvājumā skolu tīkla sakārtošanai, termiņiem un finansējumam. Nepilnu stundu apspriežot šo jautājumu, nesaskaņas ar sociālajiem partneriem sasniedza tādu emocionālu kāpinājumu, ka arodbiedrības un pašvaldību savienības pārstāves atstāja valdības sēžu zāli, nesagaidot šī jautājuma izskatīšanu līdz galam.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) sēdē pastāstīja, ka jau pērn maijā līdz ar pirmo informatīvo ziņojumu tika apstiprināts laika grafiks, ka šī gada martā jābūt skaidrībai par skolu tīkla sakārtošanu. Tagad starpziņojumā analizētas 298 pašvaldību dibinātās vispārējās vidējās izglītības iestādes. Līdz decembra beigām IZM pārstāvji jau tikušies ar 93 no 119 pašvaldību pārstāvjiem, un līdz janvāra beigām sarunas būs notikušas ar visām pašvaldībām.

Ministre raksturoja faktorus, ko pašvaldības minējušas kā ierobežojošus skolu tīkla sakārtošanai, – loģistika, ceļu stāvoklis, transports novecojis, nepietiek dienesta viesnīcas, skolas neatbilst higiēnas prasībām. Tā kā no šī gada 1. septembra skolās tiks ieviesta kompetenču pieeja izglītība saturā, kas vienlaikus paredz vidējās izglītības iestādē nodrošināt izvēli starp vismaz diviem padziļināto kursu komplektiem, lai nodrošinātu kvalitatīvas izglītības sasniegšanu, ir nepieciešama skolu tīkla sakārtošana. Līdz martam IZM piedāvās jaunu finansējuma struktūru un modeli. Ministre atzina, ka viens no būtiskākajiem šķēršļiem pārmaiņām ir esošās infrastruktūras un darbinieku uzturēšana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!