Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajām darbībām "ABLV Bank" ēkā un 50 miljonu eiro legalizācijas krimināllietu uzzinājis no plašsaziņas līdzekļiem, pēc valdības sēdes otrdien žurnālistiem atzina Kariņš. Vienlaikus viņš pauda uzticību tiesībsargājošo iestāžu rīcībai.
"Man ir pilna uzticība mūsu tiesībsargājošām iestādēm, un, ja mēs skatāmies pēdējā gada laikā, tad veiksmīga aktivitāte no KNAB puses ir jūtami augusi," sacīja Ministru prezidents, komentējot otrdienas aktuālos notikumus. Kariņš uzsvēra, ka valstij svarīga ir pilna notikumu ķēde – ne tikai atklāt noziegumu, bet arī celt apsūdzību un iziet cauri tiesas procesam līdz spriedumam.
"Domāju, ka mūsu valsts ir pēdējos gadus strauji attīstījusies un tiesiskums mūsu valstī ir. Tas ir jāstiprina, un mums jāmeklē, kā to padarīt efektīvāku. Bet man ir pilna uzticība, ka mūsu tiesībsargājošās iestādes prot darīt savu darbu profesionāli," sacīja Kariņš.
Jau ziņots, ka likvidējamās "ABLV Bank" centrālajā ēkā Rīgā, Skanstes ielā 7, otrdienas rītā ieradušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki bruņotu, maskās tērptu specvienības kaujinieku pavadībā. Ģenerālprokuratūra apstiprinājusi: tiek veiktas kratīšanas Latvijā un ārvalstīs saistībā ar 50 miljonu eiro legalizāciju.
Ģenerālprokuratūrā portālu "Delfi" informēja, ka otrdien, 28. janvārī, Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas pārvaldes, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbinieki veic neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā, vismaz 20 sankcionētas kratīšanas Latvijas teritorijā un ārvalstīs sadarbībā ar citu valstu tiesībsargājošām iestādēm.
Izmeklēšanas darbības tiek veiktas saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ne mazāk kā 50 000 000 eiro apmērā kādā kredītiestādē.
Krimināllietā esošie materiāli satur ziņas, ka organizētā grupa, kurā ietilpst vairāku valstu pārstāvji, laika posmā no 2015. gada līdz 2018. gadam veikuši noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ne mazāk kā 50 000 000 eiro apmērā, tostarp, veicot pārskaitījumus vienā no Latvijas kredītiestādēm par faktiski nenotikušiem darījumiem. Organizētās grupas īstenoto noziedzīgo nodarījumu atbalstīja likvidējamā kredītiestāde un tās darbinieki, novēršot šķēršļus naudas līdzekļu pārskaitīšanā.
Kriminālprocesā notiek pirmstiesas izmeklēšana par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pēc Krimināllikuma 275.panta 2.daļas un Krimināllikuma 195. panta 3.daļas. Plašāka informāciju Ģenerālprokuratūra izmeklēšanas interesēs nesniegs.