Partijas "KPV LV" 8. februārī notikusī atkārtotā kopsapulce sasaukta nelikumīgi, jo to nevarēja sasaukt uzreiz pēc pirmās kopsapulces, bet gan atbilstoši likumam ilgākā laika posmā, lai biedri varētu iepazīties ar darba kārtību un iespēju tajā piedalīties, pauda bijušais partijas biedrs un tās dibinātājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.
Politiķa ieskatā partijas vadība "aizmirsa par likumiem", lai varētu "tikt klāt" valsts finansējumam.
Tāpat Kaimiņš kritizē lēmumu jaunajos statūtos noteikt, ka balsstiesības nākotnes kongresos būs tikai ierobežotam lokam cilvēku, bet nebūs biedriem.
Biedriem šajā jautājumā ir jāraksta iesniegums Uzņēmumu reģistram, lai iestāde, Kaimiņaprāt, organizēšanā pieļauto pārkāpumu dēļ nereģistrē partijas kopsapulcē pieņemtos "nelikumīgos" lēmumus. Izveidojušos situāciju politiķis dēvē par ņirgāšanos par partijas biedriem un viņam esot kauns par notikušo.
Deputāts arī norāda, ka neesot arī valdes sēžu protokolu par atkārtotās kopsapulces sasaukšanu. Pēc viņa teiktā, valdes vairākums nav lēmis par atkārtotās kopsapulces sasaukšanu, līdz ar to tās sasaukšana arī esot nelikumīga.
Politiķis arī kritiski vērtē, viņaprāt, notikušo lēmumu pieņemšanas loka "sašaurināšanu" valdē, tajā ievēlot lielākoties ministrus un frakcijas deputātus. Kaimiņš pauda, ka ir izbrīnīts, kāpēc valdē nav ievēlēts ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieks Pāvels Rebenoks un jurists Mārtiņš Krieķis.
Vaicāts par citu jautājumu – Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā pret Kaimiņu ierosināto lietu par deputāta ētikas kodeksa iespējamo pārkāpumu – deputāts atbildēja, ka šādā veidā "KPV LV" priekšsēdētājs un Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs caur Ētikas komisiju cenšoties risināt savas personīgās antipātijas.
Lai Ētikas komisija varētu vērtēt viņa izteikumus Latvijas Televīzijas raidījumā "de facto", komisijai būtu jāprasa pilnais, nesamontētais materiāls, uzskata Kaimiņš. Politiķis norādīja, ka viņam bija pienākums izteikt savas aizdomas, ka "KPV LV" atsevišķi ministri nestrādā "uz savu galvu", bet, ka viņiem palīdzot Krieķis, Rebenoks, Guntis Indriksons, "šleseri un šķēles". Kaimiņš norādīja, ka raidījumam "Nekā Personīga" Rebenoks esot netieši atzinis, ka esot ticies ar Andri Šķēli.
"KPV LV" Ētikas komisijā vērsusies saistībā ar Kaimiņa publiskajiem izteikumiem, kas politiskā spēka ieskatā neatbilst patiesībai un ir diskreditējoši partijai un tās ministriem. "KPV LV" savā iesniegumā komisijai norāda, ka Kaimiņa izteikumi Latvijas Televīzijas raidījumā "de facto" 26. janvārī par Gunta Rāvja, Indriksona un Bislana Abdulmuslimova ietekmi uz partiju un ministriem neatbilst patiesībai.
Īstenībai neatbilstot arī personīgie apvainojumi pret ekonomikas ministra padomnieku Rebenoku. Līdz ar to, paužot šādus apgalvojumus publiski, tas radījis dezinformāciju un diskreditējis valsti, tās iestādes un amatpersonas, tas ir, konkrētajā gadījumā - Iekšlietu ministriju un iekšlietu ministru, kā arī Ekonomikas ministriju un ekonomikas ministru, uzsvēra partijā.
Vaicāts par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumu prokuratūrai sākt pret viņu kriminālvajāšanu par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu, Kaimiņš atbildēja, ka šo un saistītus jautājumus nekomentēs, jo vēl ir jāiepazīstas ar dokumentiem. Kaimiņš arī nekomentēja, vai ir veicis viņam inkriminētos pārkāpumus.
Kā ziņots, 8. februārī partijas "KPV LV" atkārtotajā kopsapulcē par "KPV LV" priekšsēdētāju ievēlēts tās līdzšinējais līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Zakatistovs.
Politiskā spēka valdē kopā ar Zakatistovu ievēlēts Nemiro, labklājības ministre Ramona Petraviča, Saeimas deputāti Pucens, Jānis Vitenbergs, Iveta Benhena-Bēkena un Ieva Krapāne. Tāpat valdē ievēlēti Māris Možvillo un Lauris Zīverts.
Kaimiņš izslēgts no "KPV LV" Saeimas frakcijas un pats izstājies no partijas.