Līdz 16. martam tās uzsāktas pārsvarā par cilvēku pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu. Savukārt no 16. marta administratīvā pārkāpuma lietvedības uzsāktas pārsvarā par pašizolēšanās prasību neievērošanu.
Tāpat Valsts policija sākusi 26 reosoriskās pārbaudes un reģistrējusi 38 riska informācijas gadījumus - arī šajos gadījumos lielākoties iespējamie pārkāpumi saistīti ar pašizolēšanās prasību neievērošanu.
Trīs dienās sadarbībā ar pašvaldības policiju veiktas vairāk nekā 1000 preventīvas pārbaudes. Aizvadītajā diennaktī kopā ar pašvaldības policiju veiktas 344 pārbaudes.
Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus.
Vēstīts, ka Valsts policija saistībā ar valdības 14. marta ārkārtas sēdē noteiktajiem papildu lēmumiem jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas "Covid-19" ierobežošanai Latvijā sadarbībā ar pašvaldības policiju uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju par tiem, policija attiecīgi reaģēs, liecina policijas sniegtā informācija.
Jau ziņots, ka Valsts policija šobrīd strādā paaugstinātas gatavības režīmā un veic preventīvus pasākumus, lai nodrošinātu valdības lēmuma izpildi attiecībā uz pulcēšanās aizliegumu un ierobežojumiem dažādās publiskās vietās.
Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis iepriekš norādījis, ka policija veic arī preventīvas darbības, jo likumsargu galvenais mērķis nav kādu sodīt.
Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pants noteic, ka par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu var piemērot naudas sodu līdz 350 eiro.
Savukārt Krimināllikuma 225.1 pants noteic, ka par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, kā sodu iespējams piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu . Par iepriekš minētajām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas, var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem.