"Faktiski no frontes līnijas, mediķiem ir ļoti grūts periods," tā Ogres novada domes sēdē kolēģiem deputātiem par situāciju Ogres slimnīcā sacīja tās vadītājs Dainis Širovs. Pēc viņa stāstītā, slimnīcu "pārpludina" pacienti no Rīgas, no kuriem vairāki ir arī smagā stāvoklī. Šīs nedēļas sākumā arī viņa vadītā ārstniecības iestāde saskārusies ar kādu gadījumu ar pēcāk letālu iznākumu, kur sākotnēji slimnīcai bija aizdomas par saslimšanu ar "Covid-19," kas neapstiprinājās. Par šo notikumu kā mācību citiem izteikusies arī veselības ministre.
Ogres slimnīcā apturēta plānveida pacientu uzņemšana. Līdz ar jaunās kārtība, proti, jauna hospitalizācijas plāna ieviešanu, sagatavojot klīniskās universitātes slimnīcas "Covid-19" pacientu uzņemšanai un ārstēšanai, lokālajās slimnīcās, tajā skaitā arī Ogrē, neatliekamās palīdzības brigādes vairāk nogādā pacientus no Rīgas. "Vakar ap pulksten 12 bija skats, ka četras ātrās palīdzības no Rīgas ir pie mūsu durvīm un divas gaida iebraukšanu," domes sēdē sacīja Širovs. Piemēram, atvestas divas pacientes no Rīgas ar apstiprinātu gripu un pneimoniju, kuras "aplipinājušas" arī citus pacientus. Tādos gadījumos iepriekš Ogres slimnīca pacientus pārvedusi uz Latvijas Infektoloģijas centru.
Savukārt pirmdien ievesta kāda pusmūža vecuma sieviete smagā stāvoklī, kurai bija nepieciešama plaušu ventilācija. "Mēs bijām noziņojuši, ka visi plaušu ventilatori aizņemti, un reanimācija pilna," stāsta slimnīcas vadītājs. Mediķi sākuši sievieti ārstēt, turklāt viņu izolējuši, jo bijušas aizdomas par "Covid-19." Par to liecinājuši simptomi un slimnīcas iepirktie testi. Kādi tieši testi veikti, portālam "Delfi" neizdevās noskaidrot, jo Širovu nevarēja sazvanīt. Taču par tiem pēcāk sociālajā tīklā "twitter" veselības ministre Ilze Viņķele vēstīja: "izmantojot testu, kas nav atzīts, tika radīts haoss ar smagām sekām."