Notiek arī aktīvs darbs, lai iespējami īsā laikā izveidotu jaunu, parlamenta darbam un specifiskajām procedūrām īpaši pielāgotu tehnoloģisko risinājumu darbam attālinātā režīmā. Tas ļaus ārkārtējas situācijas laikā turpināt likumdošanas darbu, deputātiem neuzturoties Saeimas telpās. E-Saeimas tehnoloģiskajam risinājumam būs jānodrošina deputātu autentificēšanās, iespēja pieteikties debatēm un debašu moderēšana, kā arī droša balsošanas funkcija, portāls "Delfi" uzzināja Saeimas Preses dienestā.
Saeimā uzsver, ka arī jaunajam risinājumam būs jānodrošina Saeimas sēdes pieejamība sabiedrībai, nodrošinot tiešraides translāciju. Par šī risinājuma izstrādi ir uzrunāta virkne vadošo informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumu, un jau ir saņemti vairāk nekā desmit piedāvājumi par tehnoloģiskā risinājuma izstrādi. Patlaban norisinās to izvērtēšana.
Ņemot vērā parlamentārā darba īpašo regulējumu, pāreja uz attālinātu darbu ir tehnoloģiski un procedurāli ļoti sarežģīta, tādēļ Saeimas administrācija aicina uz izpratni gadījumā, ja ierastās parlamenta procedūras attālinātā režīmā nenotiek tik raiti, kā ierasts līdz šim.