Informācija par šo notikumu ir arī Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). "Iemītniekam bija vairākas hroniskas saslimšanas, bija testēts uz Covid-19, pozitīvs. Iemītnieks uzturējies ar visiem patversmē, nebija stacionēts. Nebija izteiktu saslimšanas pazīmju," portālam "Delfi" stāstīja SPKC pārstāve Ilze Arāja un piebilda, ka atbilstoši normatīvajiem aktiem, ja ir pamatotas aizdomas, ka cilvēka nāves cēlonis ir kāda no bīstamām infekcijas slimībām, tad jānotiek mirušā cilvēka ķermeņa patologanatomiskai izmeklēšanai. Tāpēc pēc pataloganatoma slēdziena varēs noteikt patversmes iemītnieka nāves cēloni.
"Mierīgākais, klusākais klients, bija testēts, bija Covid-19. Taču šim klientam bija vesela buķete blakus saslimšanu. Viņam bija pavisam viegli Covid-19 simptomi, nedaudz tik pacēlās temperatūra un viņu ielika izolācijā. Viņš naktī bija piecēlies, laikam gājis uz tualeti un "noslīdēja" lejā," stāsta Kondrāte.
Sarunā ar sociālo darbinieci viņa uzzinājusi, ka patversmes klientu vidū nevaldot panika, atmosfēra esot salīdzinoši mierīga.
Evaņģēliski kristīgās draudzes "Zilais krusts" vīriešu patversmē šobrīd jau 30 cilvēkiem ir apstiprināta jaunā koronavīrusa izraisītā infekcija Covid-19, piektdien attālinātā preses konferencē atklāja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.